Facebook icon
  • Panorama miasta Białystok, widok z lotu ptaka, z lewej strony znajduje się Pałac Branickich na środku Katedra Białostocka Kościół Farny

Park OCR w Białymstoku

W naszym mieście powstał jeden z największych w Polsce, świetnie wyposażony, sportowo-rekreacyjny park OCR Outdoor Training. To idealne miejsce dla dzieci i dorosłych, przeznaczone do trenowania biegów z przeszkodami.

Od jutra (17 października) Białystok znajdzie się w czerwonej strefie ze względu na rosnące zagrożeniem covidem-19. To oznacza, że mieszkańcy nie będą mogli ćwiczyć na siłowniach. Dlatego warto korzystać z ok. 35 dostępnych w naszym mieście siłowni pod chmurką, wybudowanych przez nas w ostatnich kilku latach. Dziś przedstawiamy białostoczanom kolejne na mapie miasta atrakcyjne miejsce do aktywności fizycznej – sportowo-rekreacyjny park OCR (Obstacle Course Racing – „wyścigi z przeszkodami”).  

Obiekt został wybudowany przy ul. Władysława Jagiełły w Białymstoku. Jest to realizacja ogólnomiejskiego projektu zgłoszonego do Budżetu Obywatelskiego 2020. Na budowę sportowo-rekreacyjnego parku OCR oddało swoje głosy 2875 mieszkańców. Koszt realizacji projektu to prawie 269 tys. zł.

– W poprzedniej edycji Budżetu Obywatelskiego projekt budowy parku OCR cieszył się dużym zainteresowaniem białostoczan. W kategorii projektów ogólnomiejskich zajął drugie miejsce pod względem liczby zdobytych głosów. Dziś park jest gotowy do użytkowania. Prezentuje się imponująco. Zachęcam mieszkańców do odwiedzenia tego miejsca i korzystania z bogatego wyposażenia – powiedział prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski.

Obiekt został podzielony na dwie części – dla dzieci i dla dorosłych. W części dla najmłodszych został zamontowany niski „Mostek Tybetański”, płotek naprzemienny wysoki/niski, domek z lin, zasieki z lin i równoważnia uchylna. W części dla dorosłych znajdują się dwie klatki combo – wielofunkcyjne urządzenia do doskonalenia technik pokonywania najczęstszych przeszkód na biegach OCR. Klatki zawierają zestaw 16 przeszkód podzielonych na 6 torów (to konstrukcje o różnym stopniu zaawansowania). Oprócz klatek combo w tej części parku została zamontowana ścianka pionowo-skośna i dostawka z równoważnią skośną i prostą, oraz poręcze.

Dodatkowo obiekt jest wyposażony w 4 kosze na śmieci, 4 ławki betonowe z oparciem, stojak na 5 rowerów. Wybudowano też dojazd i 4 miejsca postojowe dla aut osobowych.

Agnieszka Błachowska

Do góry