Facebook icon
  • Panorama miasta Białystok, widok z lotu ptaka, z lewej strony znajduje się Pałac Branickich na środku Katedra Białostocka Kościół Farny

Otwarta sobota – 27 czerwca

Dodana: 24.06.2020 13:12

W sobotę (27 czerwca), po telefonicznym umówieniu, mieszkańcy będą mogli załatwić swoje sprawy w Urzędzie Miejskim przy ul. J. K. Branickiego w Białymstoku.

W najbliższą sobotę do dyspozycji umówionych mieszkańców będą: Departament Obsługi Mieszkańców oraz Urząd Stanu Cywilnego przy ul. J. K. Branickiego 3/5. Zostaną otwarte między godz. 8.00 a 12.00. W tym samym czasie działać też będzie miejska infolinia (nr tel. 85 879 7979).

Mieszkańcy, którzy chcą załatwić swoje sprawy w sobotę, powinni telefonicznie umówić się na wizytę w urzędzie. W internecie jest dostępna książka telefoniczna – www.bialystok.pl. Białostoczanie mogą też skorzystać z infolinii – od początku pandemii pracownicy odebrali w sumie ponad 33, 4 tys. połączeń.

Podczas wizyty w Urzędzie Miejskim obowiązują zasady bezpieczeństwa – urzędnicy pracują w reżimie sanitarnym. Interesantów prosimy o zasłanianie ust i nosa, zdezynfekowanie rąk przy wejściu do urzędu, utrzymywanie 2-metrowego dystansu społecznego. Pamiętajmy, że w pomieszczeniu może przebywać tylko jeden interesant. Wizyty odbywają się po telefonicznym umówieniu.

W sobotę (27 czerwca) nie będzie można w Departamencie Obsługi Mieszkańców załatwić spraw wyborczych w wyborach Prezydenta RP, zarządzonych na 28 czerwca 2020 r. Aktualizacja spisów wyborców zostanie zakończona w piątek (26 czerwca), co wynika z kalendarza wyborczego.

Inicjatywa otwartych sobót w Urzędzie Miejskim w Białymstoku jest realizowana od 2014 r. W wyznaczone soboty białostoczanie przyjeżdżają najczęściej do Referatu Rejestracji Pojazdów oraz Referatu Dowodów Osobistych i Spraw Wojskowych.

Przypominamy też, że mieszkańcy, którzy mają profil zaufany lub kwalifikowany podpis elektroniczny, każdego dnia mogą złożyć wniosek (np. o dowód osobisty, odpis z rejestru stanu cywilnego) lub zawiadomić o zbyciu pojazdu przez internet.

Kolejna otwarta sobota przy ul. J. K. Branickiego odbędzie się 25 lipca 2020 r.

Kamila Bogacewicz

Do góry