Facebook icon
  • Panorama miasta Białystok, widok z lotu ptaka, z lewej strony znajduje się Pałac Branickich na środku Katedra Białostocka Kościół Farny

Otwarta sobota – 22 sierpnia

Dodana: 18.08.2020 12:04

W sobotę (22 sierpnia), po telefonicznym umówieniu, mieszkańcy będą mogli załatwić swoje sprawy w Urzędzie Miejskim przy ul. J. K. Branickiego w Białymstoku.

W najbliższą sobotę do dyspozycji umówionych mieszkańców będą: Departament Obsługi Mieszkańców oraz Urząd Stanu Cywilnego przy ul. J. K. Branickiego 3/5. Pracownicy Departamentu Obsługi Mieszkańców będą pracowali w wydłużonym czasie w godzinach od 8.00 do 14.00, natomiast Urząd Stanu Cywilnego będzie otwarty między godz. 8.00 a 12.00.

Podczas wizyty w Urzędzie Miejskim obowiązują zasady bezpieczeństwa – urzędnicy pracują w reżimie sanitarnym. Interesantów prosimy o zasłanianie ust i nosa, zdezynfekowanie rąk przy wejściu do urzędu, utrzymywanie 2-metrowego dystansu społecznego. Pamiętajmy, że w pomieszczeniu może przebywać tylko jeden interesant. Wizyty odbywają się po wcześniejszym umówieniu.

Mieszkańcy, którzy chcą załatwić swoje sprawy w sobotę, powinni telefonicznie umówić się na wizytę w urzędzie. W internecie jest dostępna książka telefoniczna – www.bialystok.pl. Białostoczanie mogą też skorzystać z miejskiej infolinii (nr tel. 85 879 7979).

Przypominamy też, że osoby, które mają profil zaufany lub kwalifikowany podpis elektroniczny, każdego dnia mogą złożyć wniosek (np. o dowód osobisty, odpis z rejestru stanu cywilnego) lub zawiadomić o zbyciu pojazdu przez internet.

Inicjatywa otwartych sobót w Urzędzie Miejskim w Białymstoku jest realizowana od 2014 r. W wyznaczone soboty białostoczanie odwiedzają najczęściej Referat Rejestracji Pojazdów oraz Referat Dowodów Osobistych i Spraw Wojskowych.

Kolejna otwarta sobota przy ul. J. K. Branickiego odbędzie się 26 września 2020 r.

Eliza Bilewicz-Roszkowska

Do góry