• Panorama miasta Białystok, widok z lotu ptaka, z lewej strony znajduje się Pałac Branickich na środku Katedra Białostocka Kościół Farny

Departament Komunikacji Społecznej

ul. Słonimska 1

15-950 Białystok

tel.: 85 879 79 79

opinia@um.bialystok.pl

Formularz kontaktowy

Organizacja ruchu podczas półmaratonu

W najbliższy weekend w naszym mieście odbędzie się PKO Białystok Półmaraton. To największe wydarzenie biegowe wschodniej Polski. Podczas imprezy pojawią się ograniczenia w ruchu drogowym w centrum miasta. Zmienione zostaną również trasy autobusów BKM.

Będzie to dziewiąta edycja PKO Białystok Półmaraton. Wydarzenie sportowe obejmuje bieg na dystansie półmaratonu oraz biegi towarzyszące: PKO Bieg na 5, PKO Bieg Juniora oraz Bieg Śniadaniowy. Wydarzenie odbędzie się w dniach 13-15 maja. W głównym biegu weźmie udział 2 tys. osób, dystans 5 km pokona 600 osób, a Bieg Juniora – 900 dzieci.

W związku z organizowaną imprezą sportową od 14 maja od godz. 9.00 do 15 maja do godz. 18.00 zamknięte dla ruchu kołowego będą całkowicie lub częściowo ulice w centrum Białegostoku.

W tych dniach przed wjazdem do centrum miasta warto sprawdzić, na których ulicach i w jakich godzinach mogą pojawić się ograniczenia. Szczegółowe informacje o ograniczeniach w ruchu znajdują się na stronie Miasta w zakładce utrudnienia.

Osoby poruszające się po Białymstoku autobusami miejskimi powinny sprawdzić rozkłady jazdy, ponieważ podczas imprezy na trasach biegu będą zmienione kursy linii BKM. Szczegółowe informacje o rozkładzie jazdy autobusów znajdują się na stronie Białostockiej Komunikacji Miejskiej.

Eliza Bilewicz-Roszkowska

Mapa informująca o trasie imprezy biegowej

Do góry