• Panorama miasta Białystok, widok z lotu ptaka, z lewej strony znajduje się Pałac Branickich na środku Katedra Białostocka Kościół Farny

Departament Komunikacji Społecznej

ul. Słonimska 1

15-950 Białystok

tel.: 85 879 79 79

opinia@um.bialystok.pl

Formularz kontaktowy

Ogólnoświatowa akcja „Nazywam się Miliard”

Dodana: 15.02.2024 11:34

W sobotę (17 lutego) o godz. 11.00 na placu przed pomnikiem Józefa Piłsudskiego w Białymstoku po raz kolejny odbędzie się protest w formie tańca, który zwraca uwagę na przemoc wobec kobiet. Protest odbywa się w ramach kampanii społecznej „Nazywam się Miliard” i jego tegorocznym hasłem jest „Własna Wolność”. Organizatorem wydarzenia jest Podlaskie Stowarzyszenie Właścicielek Firm Klub Kobiet Biznesu, a Miasto Białystok jest partnerem tej akcji.

„Nazywam się Miliard” to polska nazwa ogólnoświatowej akcji „One Billion Rising” (OBR), która jest ogólnoświatowym protestem w formie tańca. Akcja zwraca uwagę na przemoc wobec kobiet, na aspekty pojęcia przemocy i jej przeciwdziałania, a przede wszystkim na przemoc seksualną. Każdego roku protest odbywa się pod innym hasłem. W tym roku hasłem przewodnim jest „Własna Wolność”.

W Białymstoku od pierwszej akcji OBR organizatorem jest Podlaskie Stowarzyszenie Właścicielek Firm Klub Kobiet Biznesu. Wydarzenie ma charakter otwarty i jest kierowane nie tylko do kobiet, ale również do mężczyzn. Udział w nim mogą wziąć wszyscy zainteresowani.

Organizatorzy zapraszają mieszkańców w sobotę (17 lutego) o godz.11.00 do wzięcia udziału w tym wydarzeniu, które zwraca uwagę na ważny problem społeczny, jakim jest przemoc wobec kobiet. Akcja odbędzie się obok napisu #BIAŁYSTOK na Rynku Kościuszki.

Opracowanie: Magdalena Gajewska

Do góry