Facebook icon
  • 200521 pano-1.jpg

Nowy żłobek na Wygodzie

Kolejny krok do utworzenia nowego żłobka w Białymstoku. Miasto ogłosiło przetarg na budowę placówki, która powstanie na osiedlu Wygoda. Zostanie tam utworzonych sześć oddziałów, w których miejsce znajdzie 152 dzieci. Inwestycja ma być gotowa na koniec listopada 2020 r.  

Nowy żłobek zostanie wybudowany w rejonie ulic I. Mościckiego i J.K. Kluka. Będzie mieścił się w dwukondygnacyjnym budynku z zespołami pomieszczeń dla różnych grup wiekowych (od 20 tygodnia życia do 3 lat). W żłobku będą wydzielone strefy: wejściowa, sale dla dzieci, administracyjna i socjalna, kuchnia z zapleczem i magazynami, techniczna. Ponadto wykonawca zbuduje parking na 11 miejsc, plac zabaw, ogrodzenie i oświetlenie. Na posesji zostanie posadzona zieleń.

To bardzo ważna inwestycja dla mieszkańców Białegostoku, szczególnie dla młodych rodzin z małymi dziećmi, którym trzeba zapewnić opiekę – powiedział zastępca prezydenta Przemysław Tuchliński. – Na Wygodzie przybywa bloków i domów, więc żłobek jest tam bardzo potrzebny.  

Nowa placówka ma zostać wybudowana do końca listopada 2020 roku. Oferty do przetargu należy składać w Departamencie Inwestycji Urzędu Miejskiego przy ul. Składowej 11 do 11 grudnia. Szczegółowe informacje o postępowaniu znajdują się na stronie bip.bialystok.pl.

Anna Kowalska

Do góry