• Panorama miasta Białystok, widok z lotu ptaka, z lewej strony znajduje się Pałac Branickich na środku Katedra Białostocka Kościół Farny

Departament Komunikacji Społecznej

ul. Słonimska 1

15-950 Białystok

tel.: 85 879 79 79

opinia@um.bialystok.pl

Formularz kontaktowy

Nowoczesna pracownia dla uczniów

Dodana: 20.10.2022 14:10

Kategorie: Aktualności Edukacja

W Zespole Szkół Budowlano-Geodezyjnych przy ulicy Słonimskiej 47/1 została otwarta Pracownia Kształcenia Zawodowego, utworzona pod patronatem firmy Grohe Polska. Uczniom placówki daje możliwość nauki w innowacyjnych warunkach. W otwarciu pracowni wziął udział zastępca prezydenta Białegostoku Rafał Rudnicki.

Pracownia Kształcenia Zawodowego została zainicjowana przez Grohe Polska, której hasło przewodnie to „Edukacja zawodowa dla lepszego jutra”. Zgodnie z tym przesłaniem działania firmy koncentrują się między innymi na wspieraniu placówek oświatowych kształcących profesjonalistów. Grohe Polska podpisała umowę o współpracy również z Zespołem Szkół Budowlano-Geodezyjnych w Białymstoku.

– Dzięki nowej pracowni uczniowie mają okazję zapoznać się z najnowszymi standardami w ich przyszłych zawodach. To na pewno zwiększy ich szanse na rynku pracy – powiedział zastępca prezydenta Rafał Rudnicki.

Firma realizuje ofertę edukacyjną „Szkolenia i edukacja zawodowa dla instalatorów Grohe”, która jest odpowiedzią na niedobór wykwalifikowanych instalatorów i techników w branży sanitarnej. Pracownia to pierwszy krok we współpracy – najpierw trzeba było stworzyć nowoczesną infrastrukturę nauczania w zawodzie technik inżynierii sanitarnej i technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej. W pracowni jest sprzęt najnowszej generacji, atrakcyjne materiały edukacyjne – zgodne z najnowszymi standardami w tej branży.

Program zachęca do tych zawodów dziewczęta, zapewnia też wsparcie młodzieży z mniej uprzywilejowanych społeczności. Otwarciu pracowni towarzyszą konkursy branżowe w 22 konkurencjach – w Zespole Szkół Budowlano-Geodezyjnych odbywają się te związane ze specjalnością sanitarną.   

Agnieszka Błachowska

Do góry