• Panorama miasta Białystok, widok z lotu ptaka, z lewej strony znajduje się Pałac Branickich na środku Katedra Białostocka Kościół Farny

Departament Komunikacji Społecznej

ul. Słonimska 1

15-950 Białystok

tel.: 85 879 79 79

opinia@um.bialystok.pl

Formularz kontaktowy

Nowoczesna inwestycja w przedszkolu

Dodana: 14.10.2022 11:42

W Przedszkolu Samorządowym nr 64 przy ulicy Duboisa 12 kompleksowo zmodernizowana została kuchnia wraz z zapleczem. W ramach inwestycji wymieniono też windę.

Modernizacja objęła gruntowny remont kuchni, adaptację pomieszczenia produktów suchych z magazynkiem na potrzeby kuchni, modernizację wszystkich pomieszczeń zaplecza. Wykonawca wymienił instalacje sanitarne i elektryczne. Zostały zakupione i zamontowane elementy wyposażenia kuchni ze stali nierdzewnej, takie jak basen jednokomorowy, stoły z półką, zlew, podest na chłodzenie, stoły podawcze ze wspólnym blatem, stół ze zlewem dwukomorowym i półką, kloc do mięsa na podstawie. Odbył się też montaż pieca konwekcyjno-parowego, taboretów gastronomicznych gazowych, patelni uchylnej gazowej, kuchni elektrycznej czteropalnikowej, dozownika mydła w płynie, wiszącego kosza na odpadki, pojemnika na papierowe ręczniki. Na potrzeby kuchni została wymieniona winda.

– To kolejna miejska inwestycja, której celem jest polepszenie warunków, w jakich w Białymstoku odbywa się opieka nad najmłodszymi mieszkańcami. W miarę możliwości Miasto stara się sukcesywnie unowocześniać placówki szkolno-wychowawcze i zapewniać dzieciom komfortowe warunki – powiedział zastępca prezydenta Białegostoku Przemysław Tuchliński.

Umowa z wykonawcą modernizacji – firmą Hydratec – została podpisana pod koniec maja. Prace w placówce zakończyły się 30 września. Inwestycja została sfinansowana z budżetu Miasta Białystok. Jej koszt to około 1,3 mln zł.

Agnieszka Błachowska

Do góry