• Panorama miasta Białystok, widok z lotu ptaka, z lewej strony znajduje się Pałac Branickich na środku Katedra Białostocka Kościół Farny

Departament Komunikacji Społecznej

ul. Słonimska 1

15-950 Białystok

tel.: 85 879 79 79

opinia@um.bialystok.pl

Formularz kontaktowy

Nowe ulice na Zawadach

Dodana: 15.03.2023 11:35

Na osiedlu Zawady w Białymstoku trwa budowa trzech ulic: Liliowej, Orląt Lwowskich i J. Zamojskiego. Zakończenie inwestycji zaplanowano na październik tego roku.

Budowa ulic na osiedlu Zawady rozpoczęła się późną jesienią ubiegłego roku – przekazanie placu budowy wykonawcy miało miejsce w końcu listopada. Do tej pory wiele prac już zostało wykonanych. Zakres robót na ulicach Liliowej, Orląt Lwowskich i J. Zamoyskiego obejmuje budowę jezdni, chodników, opasek, zjazdów, sieci kanalizacji deszczowej i sieci wodociągowej. Powstanie tam także kablowa i napowietrzna sieć elektroenergetyczna, kablowa linia oświetlenia drogowego oraz kablowa i napowietrzna sieć telekomunikacyjna.

Inwestycja prowadzona jest na odcinkach o długości: 614 m w przypadku ulicy Liliowej, 247 m ulicy Orląt Lwowskich i 193 m ulicy J. Zamojskiego. Miasto wyda na te prace ok. 5 mln zł. Planowany termin zakończenia budowy wyznaczono na październik.

Anna Kowalska

Do góry