• Panorama miasta Białystok, widok z lotu ptaka, z lewej strony znajduje się Pałac Branickich na środku Katedra Białostocka Kościół Farny

Departament Komunikacji Społecznej

ul. Słonimska 1

15-950 Białystok

tel.: 85 879 79 79

opinia@um.bialystok.pl

Formularz kontaktowy

Nowe auto w DPS przy Baranowickiej

Dodana: 17.05.2023 12:55

Dom Pomocy Społecznej w Białymstoku przy ul. Baranowickiej 203 otrzymał nowy samochód do przewozu osób niepełnosprawnych. Będzie wykorzystywany do transportu mieszkańców, np. na badania lekarskie, ale też na wycieczki.

Nowy, dziewięcioosobowy samochód jest wyposażony w windę umożliwiającą wygodny wjazd do auta osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Będzie wykorzystywany do przewozu mieszkańców DPS przy Baranowickiej na wizyty lekarskie i badania diagnostyczne, przy załatwianiu ich spraw w urzędach i sądach, podczas wyjazdów związanych z rehabilitacją społeczną oraz na spotkania z mieszkańcami innych ośrodków. Dotychczas używany samochód był wyeksploatowany, ulegał częstym awariom, co wymagało ponoszenia dużych nakładów na jego naprawę.

– Ten nowy mikrobus poprawi standard transportu osób niepełnosprawnych przebywających w Domu Pomocy Społecznej. Dzięki możliwości przewozu, pensjonariusze będą mogli korzystać różnych dodatkowych form integracji społecznej – powiedział zastępca prezydenta Białegostoku Zbigniew Nikitorowicz.

Na zakup samochodu Dom Pomocy Społecznej część funduszy – 120 tys. zł – pozyskał z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Pozostałą kwotę – ok. 130 tys. zł – przekazało Miasto Białystok. Całkowity koszt samochodu to prawie 250 tys. zł.

Eliza Bilewicz-Roszkowska

Do góry