• Panorama miasta Białystok, widok z lotu ptaka, z lewej strony znajduje się Pałac Branickich na środku Katedra Białostocka Kościół Farny

Departament Komunikacji Społecznej

ul. Słonimska 1

15-950 Białystok

tel.: 85 879 79 79

opinia@um.bialystok.pl

Formularz kontaktowy

Niemal 40 opinii w konsultacjach dotyczących zagospodarowania Rynku Siennego

Dodana: 09.06.2015 13:43

Kategorie: Aktualności

Pełen zieleni – taki ma być Rynek Sienny według opinii, przesłanych w ramach konsultacji społecznych Koncepcji Zagospodarowania Rynku Siennego. Do 7 czerwca 2015 roku mieszkańcy wypowiadali się na ten temat za pomocą e-maili na: opinia@um.bialystok.pl oraz na profilu Wschodzący Białystok na facebook’u

Na adres opinia@um.bialystok.pl przyszło 8 wiadomości zawierających sugestie i opinie białostoczan, którym bliski jest temat zagospodarowania przestrzeni Rynku Siennego, ponad 30 opinii otrzymaliśmy za pośrednictwem komentarzy na facebooku na profilu Wschodzący Białystok. Obecnie otrzymane opinie są analizowane. Pomysły i zaproponowane przez białostoczan zmiany, zostaną ocenione pod kątem ich przydatności i możliwości uwzględnienia ich w koncepcji zagospodarowania Rynku Siennego. Wśród nadesłanych uwag pojawiają się sugestie dotyczące elementów zielonych, np. sadzenia trawy czy bukszpanów. Jest propozycja utworzenia tam siłowni miejskiej, placu zabaw, ustawienia ławek i parkingów rowerowych. W przeważającej części jednak sugestie skupiają się na tym, aby Rynek Sienny był miejscem z dużą ilością zieleni.

Dziękujemy za wszystkie przekazane opinie, sugestie – mówi zastępca prezydenta Białegostoku, Rafał Rudnicki – to ważne, aby mieszkańcy uczestniczyli w kreowaniu otaczającej nas rzeczywistości. Ich głos jest dla nas bardzo ważny.

Koncepcja zagospodarowania terenu dawnego cmentarza ewangelickiego zakłada m.in. pojawienie się zielonych elementów krajobrazu z ciągami komunikacyjnymi i z niewielkim placykiem w okolicy wodopojki. Urbaniści chcą zygzakowato poprowadzić 5 ścieżek od ul. Młynowej do ul. Sienny Rynek. Przetnie je meandrujący szlak. Ustawione zostaną również ławeczki. Obrzeżnie nasadzone zostaną drzewa, a na całym terenie krzewy i byliny. Koncepcja ta była już konsultowana z proboszczem białostockiej parafii ewangelicko-augsburskiej ks. Tomaszem Wigłaszem.

Przypomnijmy, że w kwietniu z terenu dawnej nekropolii – w ramach porządkowania tego miejsca i przywracania pamięci o pochowanych tu szczątkach białostoczan – zniknęły parkujące tu samochody.

Do góry