Facebook icon
  • Panorama miasta Białystok, widok z lotu ptaka, z lewej strony znajduje się Pałac Branickich na środku Katedra Białostocka Kościół Farny

Niedzielna akcja szczepień

Dodana: 05.07.2021 12:24

W niedzielę (4 lipca) na dziedzińcu Pałacu Branickich przy Bramie Zegarowej stanęły miejskie namioty, w których chętni białostoczanie szczepili się przeciw covid-19. Pierwszych sto szczepiących się osób otrzymało bilety na New Pop Festival, który odbędzie się w następny weekend w Białymstoku. Łącznie w ramach akcji zaszczepione zostały 132 osoby.

Podczas niedzielnej akcji mógł zaszczepić się każdy pełnoletni mieszkaniec miasta. Nie było konieczności wcześniejszej rejestracji. Szczepienia były wykonywane preparatami firm: Johnson & Johnson, Moderna i Pfizer.

– Wczoraj na dziedzińcu Pałacu Branickich w ramach miejskiej akcji „Lato ze szczepieniami” zaszczepiło się wiele osób. Pierwsze 100 osób odebrało bilety na New Pop Festiwal – powiedział zastępca prezydenta Białegostoku Rafał Rudnicki. – Każda kolejna zaszczepiona osoba zwiększa bezpieczeństwo nas wszystkich, dlatego wszelkie akcje promujące i zachęcające do szczepień są uzasadnione i bardzo potrzebne. 

To  już kolejna akcja Miasta Białystok zachęcająca białostoczan do szczepień. Miasto  utworzyło trzy punkty szczepień powszechnych, promuje szczepienia w mediach społecznościowych i w biuletynie informacyjnym „Bialystok.pl”, wsparło też produkcję spotu o szczepieniach skierowanego do młodych ludzi, wyprodukowanego przez twórców festiwalu Up To Date.

Opracowanie: Agnieszka Błachowska

Do góry