Facebook icon
  • 200521 pano-1.jpg

Narodowe święto niepodległości

Dodana: 05.11.2019 14:19

W najbliższy poniedziałek (11 listopada) przypada 101. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Wspólnie uczcijmy pamięć o tamtych wydarzeniach uczestnicząc w uroczystościach i wywieszając biało-czerwone flagi.

Zapraszamy białostoczan do wspólnego świętowania. Uroczystości z okazji Narodowego Święta Niepodległości rozpoczną się już w piątek (8 listopada) o godz. 12.00 modlitwą w intencji ojczyzny w białostockim Domu Kultury Muzułmańskiej. W niedzielę (10 listopada) o godz. 10.00 odprawione zostanie uroczyste nabożeństwo w Kościele Ewangelicko-Augsburskim przy ul. Dolistowskiej, natomiast o godz. 16.00 podczas Capstrzyku Niepodległościowego pod Pomnikiem Obrońców Białegostoku na Cmentarzu Wojskowym złożone zostaną wieńce i wiązanki, a w miejscach pamięci – „Ogień niepodległości”.

W poniedziałek (11 listopada) obchody obejmą liturgię w katedrze pw. św. Mikołaja przy ul. Lipowej 15 (godz. 8.30) oraz mszę w katedrze pw. Wniebowzięcia NMP przy ul. Kościelnej (godz. 11.00). Z okazji Narodowego Święta Niepodległości na Rynku Kościuszki będą rozdawane mieszkańcom kokardy narodowe i flagi.

Główne uroczystości rozpoczną się o godz. 12.30 przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego na Rynku Kościuszki. Po zakończeniu uroczystości można będzie obejrzeć sprzęt służb mundurowych.

Eliza Bilewicz-Roszkowska

Do góry