• Ilustracja do artykułu 1920x450.jpg

Narodowe flagi od prezydenta Białegostoku

Dodana: 28.04.2017 13:53

Kategorie: Aktualności Edukacja

W Szkole Podstawowej nr 52 prezydent Tadeusz Truskolaski zainaugurował tegoroczną akcję rozdawania biało-czerwonych flag. Ma ona związek ze zbliżającym się Dniem Flagi Rzeczypospolitej Polskiej i Świętem 3 maja.

W piątek, 28 kwietnia, gościem Szkoły Podstawowej nr 52 na osiedlu Dojlidy Górne był prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski, który zachęcał uczniów do udziału w obchodach zbliżających się majowych świąt. Do rąk uczniów trafiło 500 biało-czerwonych flag.

– Majowe święta to doskonała okazja, byśmy poczuli narodową wspólnotę i dumę z naszej ojczyzny, jej historii, tradycji i kultury – mówił prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski. – Biel i czerwień flagi to barwy polskiej wolności, które przypominają nam, jak trudną mieliśmy do niej drogę.

Kolejne flagi prezydent podaruje mieszkańcom Białegostoku 1 maja, podczas „Majówki z Budżetem Obywatelskim” przy Stawach Marczukowskich oraz 2 maja, w trakcie obchodów Dnia Flagi Rzeczpospolitej Polskiej na Rynku Kościuszki.

Dzień Flagi Państwowej Rzeczypospolitej Polskiej to młode święto. Został ustanowiony przez Sejm RP w styczniu 2004 r. Obchodzony jest 2 maja, a główną rolą tego święta jest popularyzowanie wiedzy o polskich symbolach narodowych. Barwy widniejące na fladze państwowej są jednym z ważniejszych elementów tożsamości narodowej.

Anna Kowalska

Do góry