Facebook icon
  • Panorama miasta Białystok, widok z lotu ptaka, z lewej strony znajduje się Pałac Branickich na środku Katedra Białostocka Kościół Farny

Nagroda za Epi-Centrum Nauki

Białostocki Park Naukowo-Technologiczny został laureatem nagrody „Kryształy Przetargów Publicznych” przyznawanej przez redakcję miesięcznika „Przetargi Publiczne”.

Białostocki Park Naukowo-Technologiczny został doceniony w kategorii: obiekty użyteczności publicznej za utworzenie Epi-Centrum Nauki. Placówka ta została otwarta na Stadionie Miejskim w Białymstoku pod koniec sierpnia. Jest ośrodkiem popularyzującym wiedzę, innowacje, rozwój myśli technicznej i nowoczesne technologie. To pierwsze tak duże centrum naukowe we wschodniej części Polski, w którym nauka spotyka się z zabawą, rozbudza kreatywność oraz pasję do odkrywania świata. Epi-Centrum Nauki powstało w ramach projektu „Laboratorium Młodego Mistrza i Odkrywcy w Białymstoku” dofinansowanego przez Unię Europejską. Beneficjentem projektu jest Miasto Białystok, a jego realizatorem był Białostocki Park Naukowo-Technologiczny. Całkowita wartość projektu wyniosła 25,4 mln zł.

Nagroda dla BPN-T – „Kryształy Przetargów Publicznych” – to tytuł przyznawany najlepiej przygotowanym, przeprowadzonym i zrealizowanym inwestycjom w sektorze publicznym. Niezależne grono ekspertów, największych autorytetów w dziedzinie zamówień publicznych w Polsce, dysponujących szeroką wiedzą oraz bogatym doświadczeniem, wyłania i nagradza inwestycje, które odegrały znaczącą rolę w poprawie jakości życia nas wszystkich. Kapituła nagrody zwraca uwagę na poprawność procesu realizacji zamówienia od chwili jego ogłoszenia oraz jakość wykonania, która jest dowodem na poszanowanie publicznych pieniędzy.

opracowanie: Anna Kowalska

 

Tekst alternatywny do grafiki o nagrodzie dla Epi-Centrum Naukowego

rozmiar: 12,59 KB DOCX pobierz
Do góry