Facebook icon
  • Panorama miasta Białystok, widok z lotu ptaka, z lewej strony znajduje się Pałac Branickich na środku Katedra Białostocka Kościół Farny

Departament Komunikacji Społecznej

ul. Słonimska 1

15-950 Białystok

tel.: 85 879 79 79

opinia@um.bialystok.pl

Formularz kontaktowy

Muzyka promuje Białystok

Dodana: 07.09.2017 13:41

Blisko pięćdziesięciu artystów wystąpi na pięciu muzycznych scenach w Białymstoku. Tak będzie wyglądać tegoroczny festiwal Up To Date. Miłośnicy i wielbiciele muzyki elektronicznej spotkają się 8 i 9 września w stolicy Podlasia. Organizację festiwalu finansowo wspiera m.in. Miasto Białystok.

Podczas tegorocznej, już ósmej edycji festiwalu wystąpią polscy i zagraniczni artyści. Co roku to wydarzenie w Białymstoku gromadzi kilkutysięczną grupę wielbicieli ambitnej muzyki elektronicznej i niebanalnego hip-hopu.

W trakcie festiwalu zostanie zorganizowanych pięć scen: T-Mobile Electronic Beats, Technosoul, Centralny Salon Ambientu, Czwarta Scena Czwórki, Red Bul 3Style Showcase. Wystąpią m.in. UZ, Piernikowski, Doc Scott, Art Crime, Adi Nowak czy Eltron John. Miłośnicy ambientu usłyszą m.in. artystę z Meksyku (Murcof) i Stefana Wesołowskiego.

– Up To Date Festival swoją muzyczną treścią i sposobem jej prezentacji nie tylko zachęca do powrotu tych, którzy już raz przyjechali na festiwal. Dzięki staraniom organizatorów pozytywny przekaz festiwalu dociera także do coraz to nowych odbiorców spoza naszego miasta i regionu. To między innymi dlatego współpracujemy z Up To Date Festival w budowaniu wizerunku Białegostoku jako miasta pozytywnego, otwartego i przyjaznego – powiedział zastępca prezydenta Rafał Rudnicki.

Up To Date Festival to nieszablonowa impreza, która łączy muzykę z innymi dziedzinami sztuki. Wydarzeniu będą towarzyszyły m.in. wystawy (na Rynku Kościuszki, w Galerii Arsenał) oraz akcje promocyjne – np. bezpłatny wstęp dla osób 50plus na występy, które będą odbywały się na Stadionie Miejskim. Seniorzy powinny pamiętać o zabraniu dowodu osobistego. Oferta jest limitowana, będzie dotyczyła pierwszych osób i nie będzie trwała przez całą imprezę. Festiwal promuje film „Za Darmo”, który można obejrzeć na Facebooku.

Miasto Białystok od kilku lat wspiera organizację festiwalu Up To Date. W tym roku przeznaczyło na to blisko 555 tys. zł. Od 2014 roku dofinansowało festiwal kwotą ponad 1,5 mln zł.

Więcej informacji o festiwalu można znaleźć na stronie www.uptodate.pl.

Kamila Busłowska

Do góry