Facebook icon
  • Panorama miasta Białystok, widok z lotu ptaka, z lewej strony znajduje się Pałac Branickich na środku Katedra Białostocka Kościół Farny

Departament Komunikacji Społecznej

ul. Słonimska 1

15-950 Białystok

tel.: 85 879 79 79

opinia@um.bialystok.pl

Formularz kontaktowy

Muzyka Mistrzów Baroku

Dodana: 18.10.2021 13:23

Fundacja Pro Anima zaprasza na kolejny koncert w ramach cyklu „Muzyka Mistrzów Baroku”, który już od 12 lat zabiera podlaskich melomanów w fascynujące podróże po świecie dźwięków muzyki barokowej. Inicjatywa ma wsparcie finansowe Miasta Białystok.

Tym razem organizatorzy zapraszają słuchaczy do podziwiania „Muzyki z obrazów Vermeera”, autora słynnej „Dziewczyny z Perłą”, którego twórczość przedstawia różne aspekty życia codziennego holenderskich mieszczan. Koncert odbędzie się 24 października.

Muzyka niderlandzkich mistrzów zabrzmi w wykonaniu niezwykle barwnego i żywiołowego zespołu Cordevento Ensemble z Holandii. Jego skład tworzą Erik Bosgraaf – flety proste, Izhar Elias – gitara barokowa i Alessandro Pianu – klawesyn. Trio skupia się przede wszystkich na wykonywaniu muzyki siedemnastowiecznej, ale we współpracy z orkiestrą smyczkową sięga również do późniejszego, XVIII-wiecznego repertuaru. Zespół ma na swoim koncie wiele nagrań, w tym koncerty fletowe A. Vivaldiego, transkrypcje na flet prosty koncertów J. S. Bacha oraz G. Ph. Telemanna. Muzykę rodem z XVII-wiecznego dworu hiszpańskiego muzycy utrwalili na płycie La Monarcha.

Wirtuozerię zespołu podziwiać będzie można w niedzielę (24 października), o godz. 19.00, w Auli Magna Pałacu Branickich. Wstęp wolny.

Opracowanie: Kamila Bogacewicz

Plakat informacyjny

Do góry