Facebook icon
  • Panorama miasta Białystok, widok z lotu ptaka, z lewej strony znajduje się Pałac Branickich na środku Katedra Białostocka Kościół Farny

Miasto ze złotym sercem

Dodana: 03.11.2020 14:48

Miasto różnorodne, w którym wielokulturowość jest bogactwem, w którym można żyć w zgodzie i harmonii jednocześnie różniąc się od siebie – w taki sposób Białystok przedstawiła w swojej nowej książce Agnieszka Suchowierska. Wydanie książki „Miasto ze złotym sercem” dofinansowało Miasto Białystok.

„Miasto ze złotym sercem” to opowieść o tym, jak dzieje miasta mogą inspirować młodych ludzi do patrzenia na siebie i świat. Bohaterem książki Agnieszki Suchowierskiej jest miasto niezwykłe – Białystok, miejsce z ciekawą historią. To miasto wielu kultur, wielu religii, wielu narodowości, w którym urodził się Ludwik Zamenhof – twórca uniwersalnego języka esperanto. Do dziś posługuje się nim kilkaset tysięcy ludzi na całym świecie.

– Książka Agnieszki Suchowierskiej w ciekawy sposób pokazuje dzieje naszego miasta, to jak się rozwijało przez wieki do czasów współczesnych, ale przede wszystkim uczy tolerancji i otwartości na drugiego człowieka – powiedział zastępca prezydenta Rafał Rudnicki.

Opowieść uczy otwartości na innych, wzajemnego szacunku i akceptacji „inności”. Pokazuje, że można żyć ze sobą w zgodzie pomimo różnego, często odmiennego, patrzenia na świat. Opowiedziana historia pokazuje i uświadamia, że wielokulturowość jest bogactwem i że można żyć w zgodzie i harmonii jednocześnie różniąc się od siebie.

Książka Agnieszki Suchowierskiej „Miasto ze złotym sercem” została wydana przez Fundację Sąsiedzi. Miasto Białystok dofinansowało publikację kwotą w wysokości 10 tys. zł.

Książkę będzie można jutro (4 listopada) wygrać w konkursie zorganizowanym na Facebooku (Miasto Białystok). Warto śledzić miejski profil.

opracowanie: Eliza Bilewicz-Roszkowska

Do góry