• Panorama miasta Białystok, widok z lotu ptaka, z lewej strony znajduje się Pałac Branickich na środku Katedra Białostocka Kościół Farny

Departament Komunikacji Społecznej

ul. Słonimska 1

15-950 Białystok

tel.: 85 879 79 79

opinia@um.bialystok.pl

Formularz kontaktowy

Majowe wycieczki zabytkowym „ogórkiem”

Dodana: 26.04.2018 14:23

Pierwsza tegoroczna przejażdżka zabytkowym autobusem „ogórkiem” po Białymstoku odbędzie się 6 maja. We wszystkich majowych wycieczkach pasażerom będą towarzyszyć przewodnicy PTTK. Dzięki ich opowieściom i ciekawym trasom wycieczkowym, będzie można lepiej poznać historię miasta.  

Bezpłatne przejazdy zabytkowymi Jelczami rozpoczną się w tym sezonie już w pierwszą majową niedzielę. Kolejne odbędą się 20 i 27 maja. W każdym z tych terminów „ogórki” wyjadą dwa razy: o godz. 11.00 i 12.00. Autobusy będą odjeżdżać z przystanku przy Pałacu Branickich (Plac Jana Pawła II).

– Przejażdżki zabytkowym Jelczem z przewodnikiem to dobra lekcja historii, okazja do podróży w czasie i oryginalny sposób na poznanie naszego miasta – powiedział prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski.

Tegoroczną nowością będą dwugodzinne wycieczki „ogórkiem” organizowane w ramach miejskich obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Pierwsza z tych przejażdżek odbędzie się 11 maja, kolejne – 11 czerwca, 11 lipca i 11 sierpnia. Te przejazdy będą organizowane w dwóch turach, o godz. 11.00 i 17.00, z przystanku przy Pałacu Branickich (Plac Jana Pawła II). Będą to wycieczki szlakiem białostockich koszar, cmentarzy i miejsc związanych z Bitwą Białostocką.

Agnieszka Blachowska

Do góry