Facebook icon
  • Panorama miasta Białystok, widok z lotu ptaka, z lewej strony znajduje się Pałac Branickich na środku Katedra Białostocka Kościół Farny

Majowe święta za nami

W miniony weekend Białystok był przystrojony w biało-czerwone barwy. Wprawdzie z powodu epidemii nie obchodziliśmy hucznie wraz z mieszkańcami majowych świąt, jednak w naszym mieście nie zabrakło narodowych akcentów.

W piątek (30 kwietnia) z okazji 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w parku Planty mieszkańcom zostało rozdanych 230 sadzonek dębów. W sobotę (1 maja) obchodziliśmy 17. rocznicę wejścia Polski do Unii Europejskiej. Z tej okazji miasto zostało udekorowane polskimi i unijnymi flagami. W południe, w centrum, została odtworzona „Oda do radości”.

Natomiast 2 maja w Dniu Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, również w samo południe została podniesiona flaga na maszcie stojącym przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego. Kwiaty złożyli prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski i przewodniczący Rady Miasta Łukasz Prokorym. Można było usłyszeć hymn Polski. W centrum miasta zostały ustawione stojaki, z których mieszkańcy mogli brać kokardy narodowe. Miasto i miejskie autobusy były udekorowane polskimi flagami.

Z kolei 3 maja, w 230. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, prezydent Tadeusz Truskolaski i wiceprzewodnicząca Rady Miasta Katarzyna Kisielewska-Martyniuk złożyli wieńce i kwiaty przy Obelisku w Parku Konstytucji 3 Maja.

 

Do góry