• Panorama miasta Białystok, widok z lotu ptaka, z lewej strony znajduje się Pałac Branickich na środku Katedra Białostocka Kościół Farny

Departament Komunikacji Społecznej

ul. Słonimska 1

15-950 Białystok

tel.: 85 879 79 79

opinia@um.bialystok.pl

Formularz kontaktowy

Lowlandersi Mistrzami Polski

Dodana: 12.08.2022 13:50

Dziś (12 sierpnia) prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski spotkał się z drużyną Lowlandersów, która w sezonie 2022 zdobyła tytuł Mistrza Polski w futbolu amerykańskim.   

W tegorocznych rozgrywkach Polskiej Futbol Ligi PFL1, drużyna futbolu amerykańskiego Lowlanders Białystok wywalczyła tytuł Mistrza Polski. Tego sukcesu pogratulował zespołowi prezydent miasta podczas spotkania w Pałacyku Gościnnym.

– Mistrzostwo Polski w futbolu amerykańskim należy do białostockiej drużyny. Jestem dumny i bardzo się cieszę. W imieniu mieszkańców gratuluję zespołowi zdobycia tytułu i życzę kolejnych sportowych sukcesów – powiedział prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski. 

Pierwszy mecz w tym sezonie Lowlandersi rozegrali 10 kwietnia w Warszawie i pokonali drużynę Warsaw Mets 27:0. Sezon trwał do 23 lipca. W tym czasie Lowlandersi rozegrali 9 spotkań w lidze. Ponieśli tylko jedną porażkę – z zespołem Kraków Kings. Nadrobili tę przegraną w finale rozgrywek wygrywając z tym zespołem 21:20 podczas meczu w Ząbkach, który odbył się 23 lipca.

Drużyna Futbolu Amerykańskiego Lowlanders Białystok w 2022 roku otrzymała wsparcie finansowe Miasta Białystok. Łącznie to 260 tys. zł, w tym 160 tys. zł na realizację szkolenia i 100 tys. zł na promocję Białegostoku.

Agnieszka Błachowska

Do góry