Facebook icon
  • 200521 pano-1.jpg

Linia 108 do Wasilkowa

Dodana: 08.10.2019 14:27

Od piątku (11 października) wybrane autobusy linii 108 Białostockiej Komunikacji Miejskiej będą dojeżdżały do Wasilkowa. Aneks do porozumienia komunikacyjnego pomiędzy Miastem Białystok a Gminą Wasilków podpisali dziś (8 października) zastępca prezydenta Białegostoku Zbigniew Nikitorowicz i burmistrz Wasilkowa Adrian Łuckiewicz.

W ramach porozumienia od 11 października autobusy linii 108 na czterech wybranych kursach jeździć będą z cmentarza w Karakulach przez Nowodworce do Wasilkowa i z powrotem przez cmentarz do Białegostoku. To dodatkowe połączenie, uruchomione na wniosek Wasilkowa ułatwi dostęp mieszkańcom Nowodworców do siedziby gminy.

 Zawsze staramy się znaleźć rozwiązanie, które sprosta oczekiwaniom mieszkańców. Miasto Białystok jest otwarte na współpracę, a to porozumienie ułatwi  mieszkańcom gminy Wasilków i białostoczanom podróżowanie autobusami pomiędzy naszymi miejscowościami – powiedział zastępca prezydenta Zbigniew Nikitorowicz.

Mieszkańcy gminy Wasilków już teraz korzystają z przejazdów różnymi autobusami Białostockiej Komunikacji Miejskiej. Wydłużona linia autobusowa 108 daje podróżnym nowe możliwości połączeń. Na terenie gminy Wasilków obecnie kursują autobusy linii 3 – dojeżdżają do Nowodworców, linii 100 – do Wasilkowa i Świętej Wody, linii 102 – do Jurowiec, Sochoni i Katrynki.

Eliza Bilewicz-Roszkowska

Do góry