• Panorama miasta Białystok, widok z lotu ptaka, z lewej strony znajduje się Pałac Branickich na środku Katedra Białostocka Kościół Farny

Departament Komunikacji Społecznej

ul. Słonimska 1

15-950 Białystok

tel.: 85 879 79 79

opinia@um.bialystok.pl

Formularz kontaktowy

Latem odwiedź Białystok

Dodana: 09.07.2015 08:31

Zachęcamy turystów do odwiedzania naszego miasta podczas tegorocznych wakacji. Centrum Informacji Turystycznej, aplikacje: Miejsca z Historią i City2Go, podróże zabytkowym autobusem „Ogórkiem” i akcja „Lato z zabytkami” pozwolą odkryć i lepiej poznać Białystok

Zwiedzanie Białegostoku warto rozpocząć od wyprawy do jednego z punktów Informacji Turystycznej, gdzie można uzyskać szczegółowe informacje o mieście. Można odwiedzić Multimedialne Centrum Informacji Turystycznej w Bramie Wielkiej Pałacu Branickich przy ul. J. Kilińskiego 1 lub Centrum Informacji Turystycznej przy ul. Kościelnej 1a. W MCIT można otrzymać bezpłatne przewodniki turystyczne (w różnych językach) oraz przetestować urządzenie multimedialne do prezentacji np. historii naszego miasta. Zarówno starsi jak i młodsi znajdą tu dla siebie wiele atrakcji – chociażby 1200 zdjęć dawnego Białegostoku przygotowanych w technice 3D. W CIT można również znaleźć nieodpłatnie wielojęzyczne publikacje oraz mapy opisujące atrakcje naszego miasta.

W sezonie turystycznym (do 30 września):

  • punkt przy ul. Kościelnej 1a czynny jest codziennie w godz. 9.00 – 17.00,
  • punkt przy ul. J. Kilińskiego 1 czynny jest codziennie w godz. 10.00 – 18.00.

W każdą niedzielę wakacji (do 31 sierpnia) można wybrać się na przejażdżkę zabytkowym autobusem „Ogórkiem” i zwiedzić Białystok wspólnie z przewodnikiem PTTK. Odjazdy bezpłatnego autobusu odbywają się o godz. 11.00 i 12.00 z przystanku przy Pałacu Branickich. Można również wziąć udział w akcji „Lato z zabytkami”. Wyjścia z przewodnikami odbędą się: 19 lipca, 2, 16 i 30 sierpnia oraz 6 września o godz. 10.00, 11.00, 12.00 i 13.00. Będzie to dobra okazja do poznania historii i zabytków Białegostoku.

Warto zapoznać się ze stroną www.odkryjbialystok.pl, gdzie można znaleźć np. opisy szlaków turystycznych. Zwiedzając Białystok można skorzystać z takich szlaków jak: rodu Branickich, architektury drewnianej, białostockich fabrykantów, esperanto i wielu kultur, białostockich świątyń i Bojar. Polecamy również aplikację „Białystok. Miejsca z historią”. Aplikacja opiera się na wirtualnej panoramie Rynku Kościuszki, wykonanej na podstawie trójwymiarowych modeli budynków, zrekonstruowanych dzięki zachowanym fotografiom i planom. Pozwala ona również wysłać e-mailem lub opublikować na Facebooku pocztówkę, przedstawiającą jedną z 6 wizualizacji. W Internecie dostępna jest również aplikacja mobilna na smartfony – City2Go, będąca osobistym przewodnikiem po Białymstoku. Dzięki tym wszystkim ułatwieniom zwiedzanie stolicy Podlasia będzie łatwiejsze.

Kolaż ze zdjęć Białegostoku

Do góry