Facebook icon
  • Panorama miasta Białystok, widok z lotu ptaka, z lewej strony znajduje się Pałac Branickich na środku Katedra Białostocka Kościół Farny

Kultura i sport w Białymstoku – działanie w czerwonej strefie

Dodana: 22.10.2020 14:10

Sytuacja epidemiologiczna z dnia na dzień staje się coraz poważniejsza. Białystok od kilku dni jest w czerwonej strefie. Dlatego miejskie jednostki sportu i kultury muszą działać według innych zasad, niż dotychczas.

Aktualnie pływalnie BOSiR, ale także basen Miejskiego Ośrodka Sportowego, działają w oparciu o Rozporządzenie Rady Ministrów z 16 października, zgodnie z którym zakaz prowadzenia działalności nie dotyczy basenów przeznaczonych dla osób uprawiających sport w ramach współzawodnictwa sportowego, zajęć lub wydarzeń sportowych oraz przeznaczonych dla studentów i uczniów w ramach zajęć na uczelni lub w szkole. W związku z tym odbywają się tam zajęcia grup zorganizowanych. Jednak białostoczanie indywidualnie z basenów nie mogą korzystać. Natomiast z lodowiska, Toru Białystok czy Ośrodka Sportów Wodnych można korzystać zachowując wymagane środki ostrożności. Szczegóły dostępne są na stronie www.miejskoaktywni.pl.

Instytucje kultury również działają zgodnie Rozporządzeniem Rady Ministrów z 16 października przestrzegając aktualnych wymogów sanitarnych. Oznacza to, że jeśli odbywają się spektakle, pokazy, to dzieje się to przy udziale 25% widowni. Jednak większość wydarzeń przenosi się do internetu.

Niestety, z powodu stwierdzenia koronawirusa, Białostocki Ośrodek Kultury i Centrum im. Ludwika Zamenhoffa są nieczynne od dziś (22 października) do końca miesiąca (31 października). Szczegółowe informacje znajdują się na stronie tej miejskiej jednostki kultury.

Do 26 października Muzeum Wojska w Białymstoku pozostaje nieczynne dla osób zwiedzających. Zaplanowane w tym czasie zajęcia edukacyjne w budynku instytucji i na Stadion Miejski w Białymstoku również zostały odwołane.

Agnieszka Błachowska

Do góry