• Panorama miasta Białystok, widok z lotu ptaka, z lewej strony znajduje się Pałac Branickich na środku Katedra Białostocka Kościół Farny

Departament Komunikacji Społecznej

ul. Słonimska 1

15-950 Białystok

tel.: 85 879 79 79

opinia@um.bialystok.pl

Formularz kontaktowy

Kultura i sport na wakacje

Dodana: 27.06.2023 10:54

Białystok to miasto, gdzie dużo się dzieje. W sezonie letnim nie można się tu nudzić. Zapraszamy mieszkańców i turystów do aktywnego wypoczynku – korzystania m.in. z oferty miejskich jednostek kultury oraz odwiedzania plaży na Dojlidach.

Instytucje kultury oraz obiekty sportowe przygotowały dużo atrakcji i ciekawych wydarzeń dla białostoczan. Warto zapoznać się z interesującą ofertą na letnie miesiące.

Już tradycyjnie Białostocki Ośrodek Kultury przygotował cykl imprez w ramach „Akcji Lato!”. Na najmłodszych czekają pokazy filmów, warsztaty, spektakl i spacer przyrodniczy. Muzeum Wojska w Białymstoku organizuje np. zajęcia „Przybyli ułani”, których motywem przewodnim jest kawaleria. Na chętnych czekają też m.in. zajęcia z cyklu „Rodzinna Sobota” i „Rodzinna Niedziela”. W trakcie gier i zabaw można będzie lepiej poznać historię.

Galeria im. Sleńdzińskich w swojej ofercie ma np. warsztaty fotograficzno-plastyczne, warsztaty rzeźbiarskie, spotkania, wystawy, a także spacery „Sztuka aktywnie”. A Galeria Arsenał zaprasza na wystawy, wykłady z oprowadzaniem, warsztaty ruchowo-sensoryczne. Organizuje także oprowadzanie w polskim języku migowym.

Muzeum Pamięci Sybiru przygotowało warsztaty tworzenia komiksów oraz pięć warsztatów tematycznych. W ramach zajęć uczestnicy wykonywać będą eksperymenty, tworzyć biżuterię i pamiątkowe magnesy, rysować komiksy, tworzyć mapy i podróżować po Syberii dzięki goglom rozszerzonej rzeczywistości. Z kolei Dom Kultury „Śródmieście” zaprasza np. na wystawę uczestników zajęć projektowania graficznego.

Zachęcamy również chętnych do odwiedzania Ośrodka Sportów Wodnych „Dojlidy” czy Pływalni Rodzinnej przy ul. Stromej. Na miejskiej plaży czeka wiele atrakcji, można tam ciekawie i aktywnie spędzić czas. Ośrodek czynny jest codziennie z wypożyczalnią sprzętu sportowego i pływającego, siłowniami zewnętrznymi, placami zabaw, wyciągiem do sportów wodnych, miejscem postoju kamperów, miejscami grillowymi i na ognisko. W wakacje odbędzie się też kilka zawodów sportowych, m.in. Plaża Open i Elemental Tri Series.

Latem warto wybrać się do Epi-Centrum Nauki. Jest pierwszym tak dużym centrum naukowym we wschodniej części Polski, które znajduje się na Stadionie Miejskim przy ul. Słonecznej 1. To miejsce, w którym nauka spotyka się z zabawą, rozbudza kreatywność oraz pasję do odkrywania świata.

Zachęcamy także do odwiedzania profilu „Odkryj Białystok” na Facebooku, gdzie można znaleźć informacje o turystycznych atrakcjach i ciekawe pomysły na spędzenie wolnego czasu w naszym mieście.

Szczegółowe informacje przygotowane przez miejskie placówki kultury i sportu znajdują się w załącznikach.

Kamila Bogacewicz

Białostocki Ośrodek Kultury – wakacyjna oferta

rozmiar: 13.74 KB DOCX pobierz

Galeria Arsenał – wakacyjna oferta

rozmiar: 21.63 KB DOCX pobierz

Galeria im. Sleńdzińskich – wakacyjna oferta

rozmiar: 28.32 KB DOCX pobierz

Muzeum Pamięci Sybiru – wakacyjna oferta

rozmiar: 21.97 KB DOCX pobierz

Muzeum Wojska w Białymstoku – wakacyjna oferta

rozmiar: 34.71 KB DOCX pobierz

Dom Kultury "Śródmieście" – wakacyjna oferta

rozmiar: 12.69 KB DOCX pobierz

Białostocki Ośrodek Sportu i Rekreacji – wakacyjna oferta

rozmiar: 24.86 KB DOCX pobierz
Do góry