• Panorama miasta Białystok, widok z lotu ptaka, z lewej strony znajduje się Pałac Branickich na środku Katedra Białostocka Kościół Farny

Departament Komunikacji Społecznej

ul. Słonimska 1

15-950 Białystok

tel.: 85 879 79 79

opinia@um.bialystok.pl

Formularz kontaktowy

Koszenie zieleńców w pasach drogowych

W najbliższy poniedziałek (24 kwietnia) w Białymstoku rozpocznie się pierwsze w tym roku koszenie zieleńców w pasach drogowych.

Wielkie koszenie w Białymstoku zacznie się w przyszłym tygodniu. Jeszcze przed majowymi świętami. Miasto planuje skoszenie ok. 60% zieleńców zlokalizowanych w obrębie głównych ulic.

– Nasze działania mają na celu przygotowanie miasta do długiego weekendu. Chcemy, aby miasto w tym czasie wyglądało estetycznie, aby mieszkańcy mieli dobre warunki do wypoczynku – mówi zastępca prezydenta Rafał Rudnicki.  

Po majówce, w terminie od 4 do 8 maja, zostaną wykoszone pozostałe zieleńce znajdujące się przy ulicach mniej uczęszczanych i tam, gdzie trawa rośnie nieco wolniej.

Warto pamiętać, że w Białymstoku z koszenia zostało wyłączonych prawie 50 ha zieleńców w pasach drogowych, co przynosi środowisku wiele korzyści. Natomiast na powierzchni 10 ha będą rosły łąki kwietne. Te niekoszone zieleńce – o łącznej powierzchni 60 ha – mają wielki wpływ na poprawę jakości powietrza w mieście, zatrzymywanie wód opadowych i  poprawę bioróżnorodności.

Anna Kowalska

Do góry