Facebook icon
  • Panorama miasta Białystok, widok z lotu ptaka, z lewej strony znajduje się Pałac Branickich na środku Katedra Białostocka Kościół Farny

Korekta rozkładów jazdy autobusów

Dodana: 19.11.2020 13:16

Od najbliższej soboty (21 listopada) zmieni się część rozkładów jazdy białostockich autobusów komunikacji miejskiej. Rozkłady zostaną dostosowane do potrzeb mieszkańców podróżujących autobusami do pracy.

Od soboty ( 21 października) zostaną wprowadzone korekty rozkładów jazdy linii: 10, 11, 15, 18, 24, 100, 106 i 112. Zmiany te maja zapewnić podróżnym możliwość przesiadek między liniami zgłaszanymi przez pasażerów. Wprowadzone zostaną także dodatkowe kursy, a na ulice wyjedzie więcej autobusów dwuczłonowych.

– Do Białostockiej Komunikacji Miejskiej wpłynęło kilka próśb mieszkańców o skorygowanie godzin odjazdów autobusów, dlatego dostosowujemy rozkłady do potrzeb pasażerów – mówi zastępca prezydenta Białegostoku Zbigniew Nikitorowicz. – Jeżeli pojawiają się trudności z dojazdem lub powrotem z pracy, prosimy Państwa o kontakt telefoniczny lub mailowy z BKM.

Aktualne rozkłady jazdy dostępne są na stronie www.komunikacja.bialystok.pl.

Nowe rozkłady jazdy obowiązujące od 21 listopada dostępne są już na stronie BKM w zakładce Przyszły rozkład jazdy. Będą także znajdowały się na przystankach tak, aby pasażerowie nie mieli kłopotu z ustaleniem godziny przyjazdu poszczególnych autobusów.

Ze względu na pandemię i wprowadzone przez rząd obostrzenia z Białostockiej Komunikacji Miejskiej korzysta o wiele mniej pasażerów, niż wcześniej. Wielu pracowników białostockich firm i instytucji, uczniowie i studenci pracują i uczą się w trybie zdalnym. Starsze osoby także pozostają w domach. Dlatego od tygodnia w Białymstoku obowiązuje zmieniony rozkład jazdy autobusów.

Eliza Bilewicz-Roszkowska

Do góry