Facebook icon
  • Panorama miasta Białystok, widok z lotu ptaka, z lewej strony znajduje się Pałac Branickich na środku Katedra Białostocka Kościół Farny

Koncert – Sercem z Białorusią

Dodana: 05.10.2020 11:23

Na placu marszałka Józefa Piłsudskiego przed Teatrem Dramatycznym w Białymstoku odbył się koncert „Sercem z Białorusią”. Była to muzyczna manifestacja solidarności z Białorusią i narodem białoruskim, walczącym o swoją wolność i możliwość życia w demokratycznym kraju.

Artyści z Białorusi (Naviband i Dzieciuki) oraz z Polski (Organek i Ilo&Friends) wystąpili w piątek (2 października) pod Teatrem Dramatycznym. Przed koncertem z wyrazami solidarności do Białorusinów zwrócił się m.in. zastępca prezydenta Rafał Rudnicki.

– Wspieramy i solidaryzujemy się z naszym wschodnim sąsiadem, którego obywatele chcą żyć w wolnym i demokratycznym kraju – powiedział zastępca prezydenta Rafał Rudnicki.

Organizatorami wydarzenia byli Fundacja Tutaka oraz Białoruskie Stowarzyszenie Studentów, które przez wiele lat organizowało Festiwal Muzyki Młodej Białorusi „Basowiszcza”, przy współpracy z Białoruskim Domem w Warszawie oraz Fundacją Białoruś 2020 (założoną przez przedstawicieli diaspory białoruskiej Białegostoku). Przedsięwzięcie zostało dofinansowane m.in. przez Miasto Białystok.

Kamila Bogacewicz

Do góry