• Panorama miasta Białystok, widok z lotu ptaka, z lewej strony znajduje się Pałac Branickich na środku Katedra Białostocka Kościół Farny

Departament Komunikacji Społecznej

ul. Słonimska 1

15-950 Białystok

tel.: 85 879 79 79

opinia@um.bialystok.pl

Formularz kontaktowy

Komunikat dotyczący przekazania Miastu Białystok tabletek jodku potasu

Dodana: 29.09.2022 14:25

Informujemy, że w ramach działań podejmowanych przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji Komenda Miejska Straży Pożarnej w Białymstoku przekazała Miastu Białystok tabletki jodku potasu.

Zgodnie z decyzjami władz rządowych Miasto Białystok realizuje niezbędne czynności prewencyjne. Z informacji przekazywanych przez MSWiA wynika, że ryzyko wystąpienia zdarzenia radiacyjnego jest minimalne. Jednak na wszelki wypadek należy się do niego wcześniej przygotować. Akcja dystrybucji tabletek zostanie rozpoczęta po wydaniu odpowiedniego rozporządzenia Wojewody Podlaskiego w tym zakresie.

W załącznikach znajdują się broszura informująca o zasadach profilaktyki jodowej oraz wykaz miejsc, w których planuje się zorganizowanie punków wydawania preparatów jodowych mieszkańcom Białegostoku. Po ewentualnym ogłoszeniu specjalnych komunikatów w środkach masowego przekazu, trzeba będzie udać się do najbliższego punktu w celu otrzymania tabletek.

Broszura informacyjna

rozmiar: 456,76 KB PDF pobierz

Wykaz punktów wydawania preparatów jodowych w Białymstoku

rozmiar: 50,5 KB XLS pobierz
Do góry