Facebook icon
  • Panorama miasta Białystok, widok z lotu ptaka, z lewej strony znajduje się Pałac Branickich na środku Katedra Białostocka Kościół Farny

Departament Komunikacji Społecznej

ul. Słonimska 1

15-950 Białystok

tel.: 85 879 79 79

opinia@um.bialystok.pl

Formularz kontaktowy

Kolejna rocznica wypadku pod Jeżewem

Dodana: 30.09.2021 12:33

Dziś (30 września) mija szesnaście lat od tragicznego wypadku pod Jeżewem. Zginęło wówczas trzynaście osób – dziewięcioro maturzystów z I Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku, jeden z Zespołu Szkół Elektrycznych oraz trzech kierowców. Jechali na pielgrzymkę do Częstochowy. Białystok, jak co roku, pamięta o tym bolesnym wydarzeniu.

Przy kaplicy upamiętniającej to tragiczne wydarzenie kwiaty w imieniu prezydenta Białegostoku Tadeusza Truskolaskiego złożył jego zastępca Rafał Rudnicki. Zastępca prezydenta wziął także udział w uroczystości przy I Liceum Ogólnokształcącym i złożył kwiaty przy pamiątkowej tablicy na budynku placówki.

Do wypadku doszło 30 września 2005 roku na krajowej ósemce, niedaleko Jeżewa. Autokar z białostockimi maturzystami, którzy pielgrzymowali na Jasną Górę, zderzył się z tirem. Zginęło trzynaście osób – dziesięcioro uczniów oraz trzech kierowców.

Kamila Bogacewicz

Do góry