Facebook icon
  • Panorama miasta Białystok, widok z lotu ptaka, z lewej strony znajduje się Pałac Branickich na środku Katedra Białostocka Kościół Farny

Klimatyzacja w autobusach BKM

Dodana: 08.07.2020 15:17

W związku z niejednoznacznymi informacjami instytucji rządowych dotyczącymi przenoszenia koronawirusa poprzez system klimatyzacji, w trosce o komfort pasażerów Białostockiej Komunikacji Miejskiej, klimatyzacja w autobusach miejskich będzie uruchamiana od środy, 8 lipca, w zależności od temperatury.

Brak klimatyzacji w miejskich autobusach w upalne dni, przy konieczności używania maseczek, jest wyjątkowo uciążliwy. Jednocześnie nie ma jednoznacznych dowodów na to, że klimatyzacja ułatwia roznoszenie się wirusa. Dlatego od 8 lipca, w dni z temperaturą powyżej 25 stopni Celsjusza, w autobusach BKM będą uruchamiane systemy klimatyzacji.

Podobne decyzje podjęły już takie miasta jak Warszawa, Kraków, Łódź, Wrocław, Poznań, Gdańsk, Lublin, Gdynia, Rzeszów czy Tarnów. Ponadto klimatyzacja jest uruchamiana we wszystkich pociągach PKP Intercity  i POLREGIO.

Na początku epidemii koronawirusa przedsiębiorstwa komunikacyjne w całej Polsce, w związku z rekomendacjami służb sanitarnych, wyłączały układy wentylacji, ogrzewania i klimatyzacji. Tak też stało się w Białymstoku.

Urszula Boublej

Do góry