Facebook icon
  • Panorama miasta Białystok, widok z lotu ptaka, z lewej strony znajduje się Pałac Branickich na środku Katedra Białostocka Kościół Farny

Kalendarz na 2021 rok

Dodana: 16.12.2020 12:58

Kategorie: Aktualności Promocja

#BiałystokTakBlisko – to hasło kalendarza ściennego na 2021 rok wydanego przez Urząd Miejski. Można w nim znaleźć piękne zdjęcia z naszego miasta, zachęcające do odwiedzin, oraz daty najważniejszych świąt państwowych, katolickich, prawosławnych, muzułmańskich i żydowskich.

Jak co roku Urząd Miejski w Białymstoku przygotował wyjątkowy kalendarz ścienny ukazujący piękno naszego miasta. W tym na 2021 rok można zobaczyć między innymi Pałac Branickich, mural „Dziewczynka z konewką”, Rynek Kościuszki czy Stadion Miejski.

– Umieszczone na okładkach zdjęcia „ogórka” zachęcają do wędrówki po mieście. Wewnątrz kalendarza znajdują się fotografie prezentujące Białystok z lotu ptaka. Zdjęcia są autorstwa Fundacji Zapomniane Podlasie oraz urzędowych fotografów: Adama Ludwiczaka i Dawida Gromadzkiego – powiedział zastępca prezydenta Rafał Rudnicki.

Każda kolejna edycja miejskiego kalendarza nawiązuje do wielokulturowości Białegostoku i jego historii. Oznaczone są w nim święta obchodzone przez osoby wyznania katolickiego, prawosławnego, muzułmańskiego i judaizmu. To z pewnością wyróżnia białostocką publikację spośród innych i przypomina o wyjątkowości oraz różnorodności miasta. Poprzednie edycje kalendarza spotykały się z bardzo dobrym przyjęciem i dużym zainteresowaniem.

Białostocki kalendarz wieloplanszowy nie trafi do sprzedaży. Znaczna część nakładu zostanie rozesłana do osób i instytucji, istotnych dla promocji miasta. Osobna pula zostanie przeznaczona dla zwycięzców konkursu, który zostanie zorganizowany w czwartek (17 grudnia) na Facebooku – Odkryj Białystok.

Kamila Bogacewicz

Do góry