• Panorama miasta Białystok, widok z lotu ptaka, z lewej strony znajduje się Pałac Branickich na środku Katedra Białostocka Kościół Farny

Departament Komunikacji Społecznej

ul. Słonimska 1

15-950 Białystok

tel.: 85 879 79 79

opinia@um.bialystok.pl

Formularz kontaktowy

Kalendarz miejski 2024

Dodana: 21.12.2023 12:26

Miasto Białystok, jak co roku, wydało kalendarz ścienny na 2024 rok. Jego motywem przewodnim są białostoccy sportowcy.

Każda plansza kalendarza na 2024 rok przedstawia zdjęcie jednego sportowca, wywodzącego się z Białegostoku. Jest tu przedstawionych dwunastu sportowców z kategorii takich, jak lekkoatletyka, tenis stołowy, piłka nożna czy baloniarstwo. Na fotografiach znaleźli się: Natalia Kaczmarek, Kamila Lićwinko, Sylwia Szczerbińska, Patrycja Maliszewska, Marlena Granaszewska, Ola Pietruk, Wojciech Nowicki, Rafał Czuper, Damian Czykier, Taras Romanczuk, Denis Dawidziuk oraz Paweł Arciszewski. W naszym mieście zaczynali swoją karierę sportową, tu się rozwijali i zdobywali pierwsze szlify. Autorami zdjęć są fotografowie z Urzędu Miejskiego: Marcin Jakowiak i Dawid Gromadzki.

– Bardzo się cieszę, że wraz z moimi kolegami mogłam kolejny raz uczestniczyć w promocji Białegostoku. To dla nas zaszczyt – powiedziała Kamila Lićwinko.

Wydrukowano 1 tys. kalendarzy wielokulturowych, 100 kalendarzy prawosławnych oraz 800 kalendarzy trójdzielnych.

– Białostocki kalendarz wieloplanszowy nie trafi do sprzedaży. Znaczna część nakładu zostanie rozesłana do różnych osób i instytucji w ramach promocji miasta – poinformował prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski. – Nasz kalendarz zawsze cieszył się dużym zainteresowaniem mieszkańców, myślę, że i w tym roku będzie podobnie.  

Dlatego osobna pula – 100 kalendarzy – zostanie przeznaczona dla zwycięzców konkursu, który jeszcze dziś (21 grudnia) zostanie ogłoszony na Facebooku Miasta.

Podobnie jak w latach ubiegłych w kalendarzu zaznaczono wszystkie święta państwowe, katolickie, prawosławne, żydowskie i muzułmańskie, czyli związane z różnymi kulturami i religiami kojarzonymi z naszym miastem i jego historią. Kalendarz przygotowała firma POLIGRAFIA NOT z Łańcuta. Koszt zamówienia wyniósł 22 tys. 480 zł.

Anna Kowalska

Do góry