• Panorama miasta Białystok, widok z lotu ptaka, z lewej strony znajduje się Pałac Branickich na środku Katedra Białostocka Kościół Farny

Departament Komunikacji Społecznej

ul. Słonimska 1

15-950 Białystok

tel.: 85 879 79 79

opinia@um.bialystok.pl

Formularz kontaktowy

Jubileusz VIII LO

Dodana: 19.11.2021 14:40

Ósme Liceum Ogólnokształcące im. Króla Kazimierza Wielkiego w Białymstoku świętuje jubileusz 30-lecia istnienia. Z tej okazji dziś (19 listopada) odbyła się tam uroczystość z udziałem uczniów, pracowników i rodziców. Placówkę odwiedził prezydent Tadeusz Truskolaski.

Jubileuszowa uroczystość rozpoczęła się o godz. 12.00. Zaproszeni goście mogli obejrzeć film promujący liceum oraz otrzymali okolicznościowy album, w którym uchwycono chwile ważne dla szkolnej społeczności. Uczennica i stypendystka Prezydenta Miasta Białegostoku Agata Daniłowicz wykonała piosenkę „Writting’s on the wall”.

– Wykształcenie i wychowanie białostoczan to zadanie realizowane przez tę placówkę już od trzydziestu lat. Gratuluję pięknego jubileuszu i dziękuję pracownikom za ciężką, codzienną pracę. Wszystkim uczniom i nauczycielom życzę, aby nauka i praca w tej szkole przyniosła jak najwięcej sukcesów w życiu – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski.

Na murach budynku liceum przy ulicy Piastowskiej pojawił się mural, który przedstawia wizerunek króla Kazimierza III Wielkiego według Marcelego Bacciarellego. Mural powstał przy wsparciu finansowym Miasta Białystok oraz Rady Rodziców VIII Liceum Ogólnokształcącego.

Historia liceum sięga 1991 r., kiedy po raz pierwszy przeprowadzono egzaminy wstępne do klasy pierwszej. 1 września 1991 r. rozpoczął się pierwszy rok szkolny w historii placówki. W 1993 r. szkole nadano imię patrona Kazimierza Wielkiego.

Opracowanie: Kamila Bogacewicz

Do góry