• Panorama miasta Białystok, widok z lotu ptaka, z lewej strony znajduje się Pałac Branickich na środku Katedra Białostocka Kościół Farny

Departament Komunikacji Społecznej

ul. Słonimska 1

15-950 Białystok

tel.: 85 879 79 79

opinia@um.bialystok.pl

Formularz kontaktowy

Jubileusz Jerzego Klozy

Dodana: 30.08.2022 14:25

Jerzy Kloza, prezes Koła Byłych Żołnierzy 42. Pułku Piechoty i Ich Rodzin, obchodzi 90-te urodziny. Z tej okazji zasłużonego dla miasta działacza odwiedził zastępca prezydenta Białegostoku Przemysław Tuchliński. W imieniu prezydenta Tadeusza Truskolaskiego złożył jubilatowi najserdeczniejsze życzenia.

Podczas uroczystego spotkania zastępca prezydenta Przemysław Tuchliński podziękował jubilatowi za lata pracy i zaangażowania w propagowanie wiedzy i pamięci o wojsku w naszym mieście. Odczytał list od prezydenta Tadeusza Truskolaskiego, adresowany do Jerzego Klozy.

– W imieniu białostockiego samorządu, jak również całej społeczności Miasta Białegostoku, mam zaszczyt złożyć Panu najserdeczniejsze życzenia z okazji jubileuszu 90-tych urodzin. Pragnę przy tej okazji przekazać Panu wyrazy mojego uznania i wdzięczności za długoletnią pracę na rzecz utrwalania pamięci o najwspanialszych kartach dziejów białostockiej wojskowości – napisał prezydent Białegostoku. – Nie sposób przecenić Pańskich zasług dla upamiętnienia dziejów 42. Pułku Piechoty, tej wyjątkowej formacji, której losy są nierozerwalnie związane z historią naszego miasta. Cieszę się, że miałem okazję współpracować z Panem przy wspólnym dziele budowania wśród białostoczan dumy z przeszłości naszego miasta i osiągnięć naszych przodków. Wierzę, że nie zbraknie Panu sił, by kontynuować tę wyjątkową misję. Życzę, by nie opuszczało Pana zdrowie, jak również pogoda ducha.

Opracowanie: Agnieszka Błachowska

Do góry