• Panorama miasta Białystok, widok z lotu ptaka, z lewej strony znajduje się Pałac Branickich na środku Katedra Białostocka Kościół Farny

Departament Komunikacji Społecznej

ul. Słonimska 1

15-950 Białystok

tel.: 85 879 79 79

opinia@um.bialystok.pl

Formularz kontaktowy

Jarmark Świąteczny w Białymstoku

Dodana: 26.11.2019 13:35

Po raz ósmy w Białymstoku odbędzie się Jarmark Świąteczny przed Ratuszem. W tym roku już 1 grudnia Rynek Kościuszki wypełni się drewnianymi stoiskami. Stolicę Podlasia odwiedzą wystawcy m.in. z Ukrainy, Białorusi i Litwy. Dodatkowo przewidziane są występy artystyczne i warsztaty rękodzielnicze.  

Tym razem białostoczanie będą mogli kupować świąteczne upominki i regionalne delikatesy od 1 aż do 22 grudnia. Jarmark  będzie czynny codziennie od godz. 12.00 do 20.00. Oprócz oferty wystawców na jarmarku można będzie obejrzeć występy artystyczne, takie jak gra na cymbałach białoruskich, udu, bębnach czy fletach. Można będzie też wziąć udział w warsztatach i pokazach rękodzielniczych. Celem jarmarku jest m.in. promowanie dziedzictwa kulturowego różnych regionów Polski.

– Co roku jarmark przywołuje smaki i zapachy Świąt Bożego Narodzenia. Wprowadza do naszego miasta niepowtarzalną atmosferę. Tego samego dnia, w którym wystartuje jarmark, czeka nas też wizyta Mikołaja z Laponii. Warto w grudniu wybrać się na Rynek Kościuszki – zachęca prezydent Tadeusz Truskolaski.

W jarmarku wezmą udział wystawcy nie tylko z Polski, ale także z Białorusi, Litwy i Ukrainy. Zaoferują setki regionalnych produktów. Będą to nie tylko delikatesy i upominki, ale również świąteczne dekoracje i ozdoby choinkowe. Rękodzielnicy pokażą ceramikę, szkło, ikony, wyroby z drewna i wikliny, biżuterię i wiele innych. Aromatem i wyglądem przyciągną mieszkańców przysmaki – tradycyjne wędliny, pieczywo, sery, zioła, bakalie, herbaty, ciasta, grzane wino. Partnerem wydarzenia jest Miasto Białystok. 

W niedzielę (1 grudnia) jarmark rozpocznie się o godz. 12.00, a od 16.30 na mieszkańców będą czekały muzyczne występy w ramach wizyty Mikołaja z Laponii.

Kamila Bogacewicz

 

Do góry