Facebook icon
  • 200521 pano-1.jpg

Jak grał Białystok

Dodana: 13.01.2020 12:45

Kategorie: Aktualności Promocja

Tysiące białostoczan, ponad dwustu wolontariuszy i mnóstwo wydarzeń. W niedzielę (12 stycznia) odbył się 28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Mieszkańcy Białegostoku chętnie uczestniczyli w zbiórce pieniędzy na dziecięcą medycynę zabiegową. Główny koncert odbył się na Rynku Kościuszki, a wśród kwestujących na rzecz Orkiestry nie zabrakło prezydenta Białegostoku Tadeusza Truskolaskiego.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy jak co roku zagrała w całym kraju i wielu miejscach świata. Celem 28. finału jest zapewnienie najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. Na ulicach Białegostoku pieniądze do puszek zbierało 250 wolontariuszy.

Białystok jest dziś pełen czerwonych serduszek, bo nasze miasto włącza się w to wielkie dzieło świątecznej pomocy. Wszystkim potrzebującym życzę, aby otrzymali tę pomoc, na którą liczą, a tym, którzy pomagają – satysfakcji ze swoich działań – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski.

Z okazji finału WOŚP w Białymstoku były muzyczne występy, imprezy towarzyszące – m.in. specjalny pociąg do Knyszyna, bieg „Policz się z cukrzycą”, zawody futsal. Na Rynku Kościuszki wystąpili artyści i zespoły reprezentujące różnorodne gatunki muzyczne: Prymaki, Mniej Więcej, Bright Ophidia, Natalia Szroeder i Top Girls. O godz. 20.00 rozbłysło „Światełko do nieba”.

Miasto zaoferowało organizatorom wparcie, także finansowe w wysokości 40 tys. zł. W ubiegłych latach Miasto Białystok przeznaczyło na finał WOŚP 30 tys. zł (2019 r.) i 25 tys. zł (2018 r.).

Anna Kowalska

Do góry