Formularz kontaktowy

Historyczne zwycięstwo

Dodana: 05.06.2017 11:22

Białystok w euforii. Klub Jagiellonia Białystok osiągnął największy sukces w swojej historii – wicemistrzostwo kraju.

Drugie miejsce w rozgrywkach LOTTO Ekstraklasa w sezonie 2016/17 piłkarze Jagiellonii wywalczyli po dramatycznym meczu z Lechem Poznań, który miał miejsce w niedzielę (4 czerwca) na białostockim Stadionie Miejskim.

W pierwszej połowie meczu Jagiellonia przegrywała 0:2, w drugiej zespół prowadzony przez Michała Probierza potrafił odrobić straty, choć łatwo nie było. Dopiero w 77. minucie bramkę dla żółto-czerwonych zdobył Jacek Góralski. Piłkarze Jagielloni przystąpili do ofensywy. Po zamieszaniu przed bramką gości, remisowego gola strzelił Novikovas. Wynik 2:2 dał Jagiellonii tytuł wicemistrza Polski, a Lechowi – trzecie miejsce w tabeli. Mistrzem Polski została Legia Warszawa.

Po zakończeniu meczu na murawę wbiegły setki kibiców. Dziękowali piłkarzom, robili zdjęcia, zdobywali autografy i koszulki zawodników. Wszyscy oglądali, jak piłkarze, trenerzy i działacze dostają srebrne medale, które wręczał prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski. Oficjalnie pożegnano też Michała Probierza, który odchodzi z Jagiellonii Białystok. Późnym wieczorem w centrum Białegostoku, na placu NZS, przygotowano fetę dla zawodników i trenerów za historyczny sukces Jagiellonii.