Facebook icon
  • Panorama miasta Białystok, widok z lotu ptaka, z lewej strony znajduje się Pałac Branickich na środku Katedra Białostocka Kościół Farny

Departament Komunikacji Społecznej

ul. Słonimska 1

15-950 Białystok

tel.: 85 879 79 79

opinia@um.bialystok.pl

Formularz kontaktowy

Halfway Festival Białystok 2016

Dodana: 24.06.2016 14:56

W najbliższy weekend w Operze i Filharmonii Podlaskiej odbędzie się Halfway Festival Białystok 2016 – najmniejszy i najbardziej kameralny festiwal świata. Od 24 do 26 czerwca nasze miasto stanie się miejscem spotkań miłośników polskiej i zagranicznej muzyki alternatywnej

Po raz pierwszy w Polsce wystąpi zespół Wilco, amerykańska legenda alternatywy. W Białymstoku można będzie także usłyszeć Giant Sand, Coldair i Odd Hugo. Muzyka symfoniczna i songwriterska tym razem spotka się w połowie drogi przy aranżacjach utworów Eivør z Wysp Owczych. Aranżacje Maxa Fedorova farerskich pieśni artystki wykona Orkiestra Symfoniczna Opery i Filharmonii Podlaskiej pod batutą Kazimierza Dąbrowskiego. Koncerty festiwalowe sfinansowano z budżetu Miasta Białegostoku.

– Już po raz piąty w Białymstoku, w połowie drogi między Wschodem a Zachodem, spotkają się miłośnicy muzyki folkowej, songwriterskiej i alternatywnej – mówi zastępca prezydenta Białegostoku Rafał Rudnicki. – To szansa na muzyczną podróż, spotkanie z twórcami w amfiteatrze Opery i Filharmonii Podlaskiej. Zapraszam białostoczan do udziału w tym niezwykłym festiwalu oraz w wydarzeniach towarzyszących.

Poza koncertami na białostoczan czekają także imprezy towarzyszące, a wśród nich m.in. otwarcie wystaw „Hen” i „Dzieci zimnego morza”, spotkania z autorami, artystami z różnych stron świata, z Marcinem Michalskim i Maciejem Wasielewskim, autorami książki poświęconej Wyspom Owczym. Będzie można się również wybrać w kulinarną podróż z Reykjaviku do Białegostoku czyli na „śniadanie islandzkie” na tarasie opery.

Więcej informacji o festiwalu można znaleźć na stronach www.halfwayfestival.com oraz www.oifp.eu.

Kamila Busłowska

Baner Halfway Festival Białystok 2016

Do góry