• Panorama miasta Białystok, widok z lotu ptaka, z lewej strony znajduje się Pałac Branickich na środku Katedra Białostocka Kościół Farny

Departament Komunikacji Społecznej

ul. Słonimska 1

15-950 Białystok

tel.: 85 879 79 79

opinia@um.bialystok.pl

Formularz kontaktowy

Gratulacje dla Wojciecha Nowickiego i jego trenerki

Dodana: 23.08.2022 13:05

Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski pogratulował Wojciechowi Nowickiemu oraz jego trenerce Joannie Fiodorow ostatnich sukcesów sportowych. Zdecydował także o przyznaniu im nagród finansowych.

Wojciech Nowicki – Ambasador Sportu Białostockiego, stypendysta Miasta Białegostoku otrzymujący Stypendium Sportowe Mistrzów – podczas 18. Mistrzostw Świata w Lekkoatletyce stanął na podium. W czasie zawodów, które odbyły się w Eugene (USA) w dniach 15-24 lipca, zdobył srebrny medal w rzucie młotem. Ponadto na 25. Mistrzostwach Europy w Lekkoatletyce, które odbyły się w dniach 15-21 sierpnia w Monachium, zdobył złoty medal w rzucie młotem i obronił tytuł Mistrza Europy (poprzedni uzyskał w 2018 r. w Berlinie). Rzutem na odległość 82 m uzyskał najlepszy w tym roku wynik na świecie oraz drugi w jego karierze (rekord życiowy 82,52 m – złoto w Igrzyskach Olimpijskich w Tokio w 2021 roku). Z tej okazji prezydent Białegostoku spotkał się dziś (23 sierpnia) z zawodnikiem i jego trenerką w Pałacyku Gościnnym.

– Serdecznie gratuluję i życzę kolejnych sukcesów, które przyczyniają się do promocji Białegostoku w kraju i na świecie. Jestem dumny z Państwa osiągnięć, podobnie jak wszyscy białostoczanie i wszyscy Polacy – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski.

Sportowiec oraz jego trenerka otrzymali listy gratulacyjne i nagrody finansowe za wybitne wyniki sportowe: Wojciech Nowicki – 30 tys. zł, Joanna Fiodorow – 20 tys. zł.

Anna Kowalska

Do góry