Facebook icon
  • Panorama miasta Białystok, widok z lotu ptaka, z lewej strony znajduje się Pałac Branickich na środku Katedra Białostocka Kościół Farny

Gra „Odkryj Białystok”

Dodana: 10.11.2020 11:44

Miasto proponuje interesującą możliwość spędzenia wolnego czasu w gronie rodziny i przyjaciół. Gra planszowa „Odkryj Białystok” to świetna okazja do poznania najciekawszych symboli naszego miasta. Zabawa i promocja w jednym.

Dzięki miejskiej grze rodzinnej można odbyć krótką podróż po stolicy Podlasia. Daje możliwość poznania symbolicznych elementów przestrzeni miasta – miejsc, obiektów – i najważniejszych postaci Białegostoku. Gra, oprócz walorów poznawczych i edukacyjnych, ćwiczy spostrzegawczość i refleks. Ten, kto najszybciej odnajdzie i prawidłowo nazwie wspólny dla kart obrazek, wygrywa.

Gra składa się z 31 kart z obrazkami. Na kartach znajdują się wizerunki zarówno oczywistych atrakcji Białegostoku – jak Pałac Branickich, Kościół Farny czy Cerkiew Świętego Ducha, historyczne postaci – jak Braniccy czy Zamenhof, a także nowe punkty na mapie turystycznej miasta – jak ramka „Dumni z Białegostoku”, autobus „ogórek”, Białostocki Śledź Książkowy czy łąki kwietne. Każda karta ma 6 obrazków, w tym po jednym wspólnym, ale różnej wielkości elemencie. Gry można używać w kilku wariantach – w pary, stos czy budowanie wieży.

– Gra towarzyska „Odkryj Białystok” jest podsumowaniem naszych działań w ostatnich miesiącach, które miały przyciągnąć do Białegostoku turystów pomimo trudnej sytuacji epidemicznej w kraju. Okazuje się, że zabawa z wykorzystaniem symboli naszego miasta cieszy się ogromną popularnością wśród wszystkich, którzy mieli już okazję z niej skorzystać. Zachęcam do śledzenia miejskich profili w mediach społecznościowych, będzie niejedna szansa na zdobycie gry – powiedział zastępca prezydenta Rafał Rudnicki. 

Zapowiadamy konkurs online, w którym będzie można wygrać grę planszową "Odkryj Białystok". Rozpocznie się dziś (10 listopada) o godz. 15.00 na facebookowym profilu @odkryj.bialystok, a potrwa do 11 listopada do godz. 23.59. Będzie trzeba e-mailowo odpowiedzieć na pytanie, które zostanie zamieszczone w konkursowym poście na Facebooku. Nagrody (100 egzemplarzy gry „Odkryj Białystok”) odbierze pierwsze sto osób, które prześlą poprawne odpowiedzi. Zwycięzcy otrzymają e-mailowo informację o wygranej 12 listopada do godz. 12.00. Odbiór nagród będzie możliwy od 12 do 14 listopada. Szczegółowe informacje na temat warunków i przebiegu konkursu zostaną zamieszczone w regulaminie na profilu „Odkryj Białystok” na Facebooku.

Agnieszka Błachowska

Do góry