Facebook icon
  • 200521 pano-1.jpg

Głosowanie na człowieka stulecia

Dodana: 13.03.2019 12:18

Od 20 lutego trwa plebiscyt, w którym białostoczanie mogą wybrać „Najpopularniejszego człowieka 100-lecia”. Zachęcamy do oddawania głosów. Termin głosowania minie 30 maja o północy. Inicjatywa jest związana z setną rocznicą odzyskania przez Białystok niepodległości. Dzięki niej jest możliwe przypomnienie i uhonorowanie ludzi, którzy przez te sto lat tworzyli nasze miasto i przyczynili się do jego rozwoju.

Stuletnią historię naszego miasta od odzyskania niepodległości, co miało miejsce 19 lutego 1919 roku, aż do dziś – tworzą ludzie. Ci, którzy tu mieszkali od urodzenia lub ci, których los związał z Białymstokiem. Ludzie, którzy żyli w tym stuleciu i bez których Białystok dzisiaj byłby innym miastem. Listę stu takich nazwisk wybrała kapituła powołana przez Prezydenta Miasta Białegostoku Tadeusza Truskolaskiego. Kto jest tym najważniejszym z ważnych dla współczesnych białostoczan? Czekamy na głosy mieszkańców miasta i zapraszamy do głosowania w plebiscycie „Najpopularniejszy człowiek 100-lecia”.

Na naszej stronie zamieściliśmy ankietę, na której znajdą Państwo listę stu osób, wybranych przez specjalną kapitułę oraz ich biogramy. Każdy może wybrać jedno nazwisko i zagłosować na wybraną przez siebie postać. Głosować można przez sto dni – do północy 30 maja. Jeśli ktoś ma wątpliwości na kogo oddać głos, może śledzić nasz profil Wschodzący Białystok na Facebooku. Codziennie zamieszczamy tam opisy dwóch postaci z listy wszystkich nazwisk.

Jeszcze dziś (13 marca) na miejskim profilu na Facebooku zorganizujemy konkurs, w którym do wygrania będą specjalne foldery wydane z okazji stulecia niepodległości Białegostoku. Są w nich zamieszczone biogramy i grafiki wykonane przez artystę Jerzego Hungendorfera. Warto śledzić Wschodzący Białystok na Facebooku.  

Agnieszka Błachowska

Do góry