• Panorama miasta Białystok, widok z lotu ptaka, z lewej strony znajduje się Pałac Branickich na środku Katedra Białostocka Kościół Farny

Departament Komunikacji Społecznej

ul. Słonimska 1

15-950 Białystok

tel.: 85 879 79 79

opinia@um.bialystok.pl

Formularz kontaktowy

Filmowe Podlasie Edukuje! – propozycja dla młodych filmowców

Dodana: 15.01.2016 11:42

W trakcie półrocznych warsztatów młodzi amatorzy sztuki filmowej, pod okiem nominowanego do Oscara za film „Nasza klątwa” Tomasza Śliwińskiego, będą uczyć się realizacji filmu dokumentalnego. Właśnie ruszył nabór do projektu Białostockiego Ośrodka Kultury

Podczas warsztatów „Filmowe Podlasie Edukuje!” uczestnicy poznają meandry tworzenia autorskiego filmu dokumentalnego. Zajęcia będą odbywać się cyklicznie (dwa razy w miesiącu), ich efektem będzie realizacja przez każdego uczestnika autorskiego niezależnego filmu. A droga do tego będzie wiodła poprzez autorski program Tomasza Śliwińskiego oparty m.in. na takich tematach jak ćwiczenia z kamerą, poszukiwanie inspiracji i tematu, dokumentacja i praca nad scenariuszem czy inscenizacja, światło, dźwięk i praca kamery na planie. Efekty warsztatów i pracy młodych ludzi zobaczymy na podsumowującym warsztaty specjalnym pokazie, który odbędzie się w białostockim kinie Forum.

„Filmowe Podlasie Edukuje!” to cykliczne spotkania, łączące zajęcia teoretyczne i warsztatowe, które zapewniają osobom zainteresowanym tworzeniem filmów ciekawą i długofalową formę edukacji. To dobry wstęp do samodzielnego kręcenia filmów lub dalszych poszukiwań edukacyjnych w tym temacie. Do współpracy w ramach warsztatów zapraszani są znani i uznani filmowcy pochodzący z Podlasia, tacy jak Kasia Kijek, Przemek Adamski, Maciek Szupica, Grzesiek Nowiński, Rafał Samusik, Bartek Tryzna i Ewa Borysewicz. Wśród dotychczasowych gości warsztatów byli również przedstawiciele z kraju i ze świata. Wśród nich znaleźli się np. Izabela Plucińska, Marcin Sauter, Paweł Wysoczański, Svetłana Filippova, Monika Kuczyniecka, Yann Jouette, Piotr Matwiejczyk czy Paweł Jóźwiak Rodan.

Pierwsze zajęcia odbędą się już 30 i 31 stycznia w Białostockim Ośrodku Kultury przy ul. Legionowej 5. Aby wziąć udział w tej edycji projektu, należy wypełnić zgłoszenie (dostępne pod adresem: www.bok.bialystok.pl) oraz przesłać je na dkf@bok.bialystok.pl. Więcej informacji na temat projektu znajduje się na stronie Białostockiego Ośrodka Kultury.

Izabela Wolińska

Białostocki Ośrodek Kultury nocą

Do góry