• Panorama miasta Białystok, widok z lotu ptaka, z lewej strony znajduje się Pałac Branickich na środku Katedra Białostocka Kościół Farny

Departament Komunikacji Społecznej

ul. Słonimska 1

15-950 Białystok

tel.: 85 879 79 79

opinia@um.bialystok.pl

Formularz kontaktowy

Festyn Obywatelski za nami

Wiele interesujących propozycji – animacji, gier i zabaw – czekało na uczestników Festynu Obywatelskiego w Białymstoku. W Parku Planty białostoczanie zapoznali się z ideą Budżetu Obywatelskiego i projektami zakwalifikowanymi do głosowania.

W niedzielę (12 września), w Parku Planty niedaleko fontanny przy Alei Zakochanych, odbył się Białostocki Festyn Obywatelski. Podczas tego wydarzenia wnioskodawcy projektów do Budżetu Obywatelskiego 2022 zaprezentowali mieszkańcom swoje pomysły.

Uczestników festynu odwiedził zastępca prezydenta Białegostoku Rafał Rudnicki.

– Już niedługo kolejny raz białostoczanie będą mogli zdecydować, które pomysły warto sfinansować w ramach Budżetu Obywatelskiego 2022 – powiedział zastępca prezydenta Rafał Rudnicki. – Tegoroczne głosowanie rozpocznie się 1 października.

Na uczestników festynu czekały liczne atrakcje. Nie zabrakło dmuchańców, kącików malucha i konstruktorskich, malowania twarzy, zabaw plastycznych. Był też konkurs wiedzy o Budżecie Obywatelskim z nagrodami, pokaz magii wykonany przez Łukasza Granta i koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej Zespołu Szkół Elektrycznych w Białymstoku.

Warto zapoznać się z projektami, które zostaną poddane pod głosowanie mieszkańców w ramach Budżetu Obywatelskiego.

Opracowanie: Kamila Bogacewicz

Do góry