• Panorama miasta Białystok, widok z lotu ptaka, z lewej strony znajduje się Pałac Branickich na środku Katedra Białostocka Kościół Farny

Departament Komunikacji Społecznej

ul. Słonimska 1

15-950 Białystok

tel.: 85 879 79 79

opinia@um.bialystok.pl

Formularz kontaktowy

Festiwal „Na pograniczu kultur”

Dodana: 21.09.2021 12:41

W Białymstoku w dniach 1-3 października odbędzie się Festiwal literacki „Na pograniczu kultur”. Mieszkańcy mogą wziąć udział w 10 spotkaniach z pisarzami. Wydarzenie organizuje Fundacja Sąsiedzi. Wspiera je finansowo Miasto Białystok.

Festiwal literacki odbędzie się w auli Wydziału Filologicznego Uniwersytetu w Białymstoku na Placu Niezależnego Zrzeszenia Studentów 1. Rozpocznie się 1 października o godz. 10.00, zakończy 3 października o godz. 15.30.

W programie znalazły się piątkowe spotkania dla publiczności dziecięcej i młodzieżowej (Ida Pierelotkin, Agnieszka Suchowierska, Grzegorz Kasdepke), panel dyskusyjny wokół książki „Historia Białorusi” oraz sobotnie i niedzielne spotkania dla dorosłych (Andrzej Stasiuk, Paweł Piotr Reszka, Piotr Milewski, Ignacy Karpowicz, Tomasz Kłosowski).

W trakcie festiwalu czytelnicy będą mogli na miejscu kupić książki oraz poprosić autora o autograf. Wstęp jest wolny na wszystkie spotkania. Więcej informacji jest dostępnych na Facebooku.

Na podstawie „Programu polityki kulturalnej Miasta Białystok na lata 2018-2022 plus” festiwal ten wybrano jako imprezę kluczową w ramach Programu Wydarzeń Kluczowych. Ideą programu jest ułatwienie rozwoju dużych wydarzeń kulturalnych organizowanych przez białostockich twórców. Dlatego też festiwal otrzymał dotację z Miasta na trzy najbliższe lata 2021-2023, po 40 tys. zł rocznie.

Kamila Bogacewicz

Plakat informacyjny

Program festiwalu

rozmiar: 598,93 KB JPG pobierz
Do góry