Facebook icon
  • Panorama miasta Białystok, widok z lotu ptaka, z lewej strony znajduje się Pałac Branickich na środku Katedra Białostocka Kościół Farny

Departament Komunikacji Społecznej

ul. Słonimska 1

15-950 Białystok

tel.: 85 879 79 79

opinia@um.bialystok.pl

Formularz kontaktowy

Festiwal Literacki Zebrane

Dodana: 03.10.2016 11:40

Już w środę, 5 października w Białymstoku rozpocznie się siódma edycja Festiwalu Literackiego Zebrane. W trakcie festiwalu odbędzie się osiem spotkań autorskich, panel dyskusyjny oraz koncert

Cztery październikowe wieczory, między 5 a 8 października, wypełnią spotkania z autorami interesujących książek. Stowarzyszenie Fabryka Bestsellerów zaprosiło do naszego miasta nie tylko gości z Polski, ale także z Wielkiej Brytanii, Niemiec i Egiptu. Udział w wydarzeniach jest bezpłatny.

Festiwal rozpocznie się w środę (5.10.) od spotkania autorskiego z Piotrem Ibrahimem Kalwasem (godz. 17.30). O godz. 19.00 odbędzie się spotkanie z Anetą Prymaka-Oniszk i premiera jej książki – „Bieżeństwo 1915”. Dwie godziny później dla miłośników muzyki przygotowano koncert Mariusza Lubomskiego.

W trakcie Festiwalu Literackiego Zebrane przy ul. Warszawskiej 6 można będzie porozmawiać także o fenomenie książki z wybitnymi specjalistami i praktykami w tej dziedzinie: Jerzym Illgiem oraz Beatą Stasińską. Panel dyskusyjny „Skąd się biorą… książki” zaplanowano na drugi dzień festiwalu, 6 października (godz. 19.00).

– W ramach Festiwalu Literackiego Zebrane przygotowano bogaty program. Już w tym tygodniu warto wybrać się na spotkania z interesującymi twórcami – mówi zastępca prezydenta Białegostoku Rafał Rudnicki. – Mam nadzieję, że festiwalowe wydarzenia zainteresują nie tylko miłośników książek.

Festiwal Literacki Zebrane dofinansowano ze środków budżetu Miasta Białegostoku.

Więcej informacji o festiwalu znajduje się na Facebooku: www.facebook.com/ZebraneFestiwalLiteracki/.

Kamila Busłowska

Plakat z harmonogramem spotakń 7 Festiwalu Literackiego Zebrane

Do góry