Facebook icon
  • Panorama miasta Białystok, widok z lotu ptaka, z lewej strony znajduje się Pałac Branickich na środku Katedra Białostocka Kościół Farny

Departament Komunikacji Społecznej

ul. Słonimska 1

15-950 Białystok

tel.: 85 879 79 79

opinia@um.bialystok.pl

Formularz kontaktowy

Festiwal Kultury Żydowskiej

Dodana: 09.06.2017 14:08

Koncerty, spektakle, warsztaty, wystawy i konferencje związane z kulturą żydowską odbędą się w ramach X edycji festiwalu Zachor – Kolor i Dźwięk. Festiwal rozpoczyna się dziś i potrwa do 13 czerwca.

Organizatorzy festiwalu: Centrum Edukacji Obywatelskiej Polska-Izrael i Gmina Wyznaniowa Żydowska w Warszawie, zapraszają wszystkich zainteresowanych historią, sztuką i religią Żydów do wspólnego odkrywania kultury tego narodu.

Początek festiwalu to „Muzyczny Szabat”, który odbędzie się w piątek (9 czerwca) o 19.00 w Centrum im. Ludwika Zamenhofa. W sobotę, w Białostockim Teatrze Lalek, będzie można obejrzeć spektakl Miriam oraz Havdala/Pożegnanie Szabatu. W kolejne dni uczestnicy będą mogli wziąć udział m.in. w spacerze po Cmentarzu przy ul. Wschodniej, koncertach na placu przy Ratuszu, warsztatach tańca żydowskiego i izraelskiego, Międzynarodowej Konferencji Naukowej „Żydzi wschodniej Polski”. Finałem festiwalu będzie koncert galowy, który odbędzie się w Operze i Filharmonii Podlaskiej (OiFP).

– Już dziesiąty raz dzięki festiwalowi Zachor – Kolor i Dźwięk, białostoczanie zyskają szansę na bliższe poznanie oryginalnej i bogatej kultury żydowskiej. Program imprezy jest tak zróżnicowany, że każdy znajdzie w nim coś interesującego. Serdecznie zapraszam do udziału w festiwalu – powiedział zastępca prezydenta Białegostoku Rafał Rudnicki.

Wstęp na festiwalowe wydarzenia jest wolny. Jedynie na koncert galowy i w kinie Forum oraz spektakl Miriam obowiązują bezpłatne wejściówki.

Festiwalu Zachor – Kolor i Dźwięk jest współfinansowany z budżetu Białegostoku.

Więcej informacji znajduje się na stronie www.bialystok.jewish.org.pl.

Agnieszka Błachowska

Do góry