Facebook icon
  • Panorama miasta Białystok, widok z lotu ptaka, z lewej strony znajduje się Pałac Branickich na środku Katedra Białostocka Kościół Farny

Departament Komunikacji Społecznej

ul. Słonimska 1

15-950 Białystok

tel.: 85 879 79 79

opinia@um.bialystok.pl

Formularz kontaktowy

Festiwal Kultury Niezależnej

Dodana: 02.03.2017 12:44

Białostocki Ośrodek Kultury – DKF „GAG” oraz Miasto Białystok zapraszają na 17. edycję festiwalu Underground/Independent – czyli porcję interesujących filmów, koncertów i wystaw

Białostocki festiwal Underground/Independent odbędzie się między 17 a 26 marca w kinie Forum oraz w klubie Fama przy ul. Legionowej. Na mieszkańców Białegostoku będą czekały projekcje filmów, koncerty, wystawy i spotkania. Organizatorzy (BOK–DKF „GAG”) zapewniają, że będzie „energetycznie, twórczo – i jak zawsze – refleksyjnie”.

– Siedemnasta edycja festiwalu pokazuje, że ta impreza, podczas której prezentujemy twórców m.in. filmowych i muzycznych, spotyka się z zainteresowaniem mieszkańców – mówi zastępca prezydenta Rafał Rudnicki. – A twórczość, która z założenia jest niszowa, zdobywa coraz większe uznanie.

W trakcie festiwalu (17–26 marca) białostoczanie mogą wybrać się do klubu Fama na wystawę prac Estebana Azueli. Ten meksykański artysta odpowiada za projekt i oprawę wizualną tegorocznej edycji Underground/Independent. Pierwszego dnia (17.03.) odbędzie się m.in. wernisaż wystawy „Czy tęsknisz za swoim krajem?” Moniki Szydłowskiej i spotkanie z reżyserem Przemysławem Wojcieszkiem.

W programie pojawią się koncerty (Requiem w Białymstoku: Sowy Polski/Kopyta Zła, Innercity Ensemble, Piernikowski/Gołębiewski) oraz liczne pokazy filmowe (np. Robaki, Bieganie to wolność, Defekt serca). Nie zabraknie ciekawych warsztatów – rodzinnych z tworzenia muzyki na żywo do bajek kliszowych oraz didżejskich dla dzieci. Festiwal zakończy się (26 marca) pokazem filmowym i panelem dyskusyjnym „Podlasie – możliwości dialogu pomiędzy tradycją i nowoczesną kulturą”.

Szczegółowy harmonogram znajduje się na stronie www.bok.bialystok.pl.

Kamila Busłowska

Białystok 2017 Underground Independent

Do góry