Facebook icon
  • Panorama miasta Białystok, widok z lotu ptaka, z lewej strony znajduje się Pałac Branickich na środku Katedra Białostocka Kościół Farny

Departament Komunikacji Społecznej

ul. Słonimska 1

15-950 Białystok

tel.: 85 879 79 79

opinia@um.bialystok.pl

Formularz kontaktowy

Festiwal „Gloria” – XI edycja

Dodana: 02.08.2017 13:28

Zapraszamy do udziału w tegorocznym Europejskim Festiwalu Muzycznym „Gloria”. Podczas pięciu dni trwania imprezy białostoczanie będą mieli okazję obejrzeć kilka widowisk artystycznych i spotkać się z gwiazdą – Teresą Lipowską, obchodzącą 60-lecie pracy artystycznej.

XI edycja festiwalu odbędzie się w dniach 9-13 sierpnia. Organizatorzy: Dom Kultury Śródmieście i Due Cantanti – Aleksander Teliga, zapraszają na wydarzenia festiwalowe do Auli Widowiskowej Wydziału Pedagogiki i Psychologii UwB oraz do Muzeum Podlaskiego w Białymstoku. W ramach imprezy odbędą się koncerty muzyki operowej, operetki, musicale i widowiska artystyczne. Miasto Białystok wsparło festiwal kwotą 150 tys. zł.

Festiwal „Gloria” przybliża mieszkańcom Białegostoku różne formy muzyczne, pozwala obcować ze sztuką na wysokim poziomie. W tym roku, podobnie jak w poprzednich latach, repertuar jest bardzo atrakcyjny – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski.

Co roku na festiwalowej scenie występują wybitni artyści z Polski i zagranicy. Duży nacisk jest też kładziony na występy utalentowanych debiutantów. Tegoroczną edycję festiwalu rozpocznie koncert „Jolanta” (P. Czajkowski). Widzowie wezmą też udział w koncercie „Aria z szampanem” i recitalu Joanny Rawik „Kocham świat”. Obejrzą również operetkę – bajkę dla dorosłych „Wesoła Wdówka” i spotkają się z artystką Teresą Lipowską obchodzącą w tym roku 60-lecie pracy. 13 sierpnia odbędzie się koncert galowy „Cała sala śpiewa z nami”, zamykający XI edycję festiwalu.

Więcej informacji o festiwalu na www.festiwalgloria.com

Agnieszka Błachowska

Do góry