Facebook icon
  • Panorama miasta Białystok, widok z lotu ptaka, z lewej strony znajduje się Pałac Branickich na środku Katedra Białostocka Kościół Farny

Departament Komunikacji Społecznej

ul. Słonimska 1

15-950 Białystok

tel.: 85 879 79 79

opinia@um.bialystok.pl

Formularz kontaktowy

Festiwal Filmów Dzieci i Młodzieży

Dodana: 02.06.2016 15:25

Od prezentacji filmów Bartka Tryzny i Moniki Stpiczyńskiej rozpocznie się dziś (2 czerwca) w naszym mieście Festiwal Filmów Dzieci i Młodzieży

Produkcje filmowe Bartka Tryzny i Moniki Stpiczyńskiej zostaną zaprezentowane w Młodzieżowym Domu Kultury przy ul. Warszawskiej 79A w Białymstoku. Pokaz rozpocznie się o godz. 18.00. Dzień później – 3 czerwca – w auli Uniwersytetu w Białymstoku przy ul. Świerkowej 20 odbędzie się uroczyste otwarcie festiwalu. Do godz. 13.00 zostaną tam zaprezentowane tegoroczne filmy konkursowe.

Wieczorem o godz. 20.45 na parkingu przy Publicznym Gimnazjum nr 13 przy ul. Piastowskiej 3D odbędzie się „Dobranocka pod chmurką”. Wszystkich mieszkańców zapraszamy na plenerowy pokaz bajek Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej z lat 1950-2000. To świetna okazja do wspólnego powspominania polskich bajek.

W trakcie festiwalu w domu kultury przy ul. Warszawskiej odbędą się także warsztaty dźwięku i dubbingu. Część pierwsza zostanie zorganizowana 3 czerwca (godz. 16.00-20.00), a druga – 4 czerwca (godz. 8.00-12.00). Zajęcia dźwiękowe poprowadzi Rafał Rozmus, polski kompozytor, dyrygent, doktor muzykologii. W tajniki dubbingu wprowadzi uczestników reżyser Maria Brzostyńska.

Konkursy tego typu pozwalają uzdolnionej i twórczej młodzieży zaprezentować swoje dokonania – mówi zastępca prezydenta Rafał Rudnicki. – Jest to jednocześnie świetna okazja do filmowej edukacji dzieci i młodzieży. Białostoczanie mogą poznać tajniki animacji i grafiki, obejrzeć ciekawe filmy dokumentalne.

W sobotę (4 czerwca) odbędzie się wręczenie nagród laureatom konkursu, autorom najlepszych animacji i dokumentów. Do konkursu zgłoszono 121 animacji i filmów 393 autorów z 42 placówek, m.in. z Białegostoku, Warszawy, Zielonej Góry, Katowic i Poznania.

Udział we wszystkich wydarzeniach organizowanych w ramach Festiwalu Filmów Dzieci i Młodzieży jest bezpłatny. Festiwal odbywa się z finansowym wsparciem Miasta Białegostoku. Honorowym patronatem objęli go prezydent Białegostoku oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej. Jego organizatorem jest Młodzieżowy Dom Kultury w Białymstoku.

Więcej informacji znajduje się na stronie www.animakcja.mdk.bialystok.pl.

Kamila Busłowska

Plakat Animakcja

Do góry